Zmiana taktowania wiatraków


(Michall35) #1

Mój komputer w ostatnim czasie zdaje się być głośny nie pomogło wyczyszczenie wiatraczków ... co robić aby był bardziej cichy?? są jakieś programy o obniżania taktowania wiatraczków czy coś możecie mi pomóc .


(lazikar) #2

Najlepiej wstawić sobie jakis opornik, lub SpeedFan ale u niego to zależy jaką masz płytę główną.


(Pawkospi) #3

Najlepiej kupić coś takiego.

http://www.tomshardware.pl/cpu/20050607/cpu-cooler-23.html

http://www.cooling.pl/product_reviews_info.php?products_id=930&reviews_id=1261


(Marcus35) #4

A może najprościej będzie zakupić nowe wiatraki. Obniżanie hałasu przez obrotów moze doprowadzić do przegrzania podzespołów


(De Niro) #5

to zalezy jak został tylko wyszyszczony, czy tylko łopatki :?: czy również oś wirnika :?:

ja rozebrałem go do ośi wirnika gdzie oczyściłem następnie należy nasmarować oś smarem wysoko obrotowy, dodam zę przed ściągnieciem osi jest zawleczka, którą należy sciągnąć :wink:


(vanderneels) #6

Też mam głośny wentylator. Poradziłem sobie z hałasem dzięki pewnej opcji w BIOS’ie. Zmniejsza obroty do np 60% (jest wtedy cicho), ale jak temperatura wzrośnie do ustalonej wysokości, to obroty wracają do 100% i nie ma ryzyka przegrzania procesora.

Jeśli nie znajdziesz czegos takiego u siebie, to chyba najlepiej wymienić chłodzenie, albo sam wentylator.


(De Niro) #7

czy uwazasz zę obniżenie obrotów na wiatraku na wiatraku, jest dobrą sprawą :? ciekawe co bedzie się działo przy wymagających grach czy przy duzej ilości aplikacji :!: restart a w najlepszym przypadku BlueScreen


(vanderneels) #8

Przecież napisałem, że obroty wracają do 100% po osiągnieciu przez procesor odpowiedniej (ustalonej) temperatury. Jeśli procesor nie jest obciążony to nawet przy niskich obrotach temperatura nie wzrasta. Jak w coś gram, albo w inny sposób obciążam procesor wentylator automatycznie pracuje z oryginalną (głośną) prędkością. Nie mam żadnych bluescreenów, wszystko działa bez zarzutu.