Zmiana tapet - zmiana rozdzielczości - bałagan na pulpicie


(hałabała) #1

Zastosowałem co 10 sekundową zmianę tapet na pulpicie. Niestety tapety są zazwyczaj innego rozmianru niż mój pulpit (1366x768) i zdjęcia zazwyczaj większe choc mniejsze też. Zastosowałem wypełnienie. Wszystko pieknie, ale po każdym restarcie pewnie z powodu zmieniającej się rozdzielczości mam pomieszane ikony na pulpicie. Czy da sie temu jakoś zaradzić? Jakieś skalowanie, czy ustawianie Nvidii?


(Vardas) #2

Ten program zapisuje pozycję ikon na pulpicie. Gdy się pomieszają wystarczy wczytać poprzedni zapisany układ ikon i automatycznie powrócą na swoje miejsca :wink:

http://www.programosy.pl/program,desktopok.html


(hałabała) #3

Takich programów mam już kilka. Zależy mi na tym aby bląd przesuwania zniknął - u moich znajomych tego nie ma. Doszedłem do tego wieloma formatami systemu i istalacjami krok po kroku iż winna jest tutaj Nvidia i jest sterownik. istalowałem więc po kolei rozne jej wersje - w każdej jest to samo, więc pytanie jak ja może ustawic by to dobrze działalo. Dlaczego bowiem ja mam poprzestawiane ikony po zmiennych tapetach a inni nie?? - Gdyby bląd miał ten każdy zrozumiałbym to!