Zmiana taryfy w plusie z abonamentu na mixplus

Witam, nie wiem czy trafiłem w dobry dział, jeśli nie to proszę moderatora o przeniesienie w odpowiedni. A więc intryguję mnie następująca myśl. Ojciec jest już siedmioletnim klientem sieci PlusGSM. W lipcu tego roku kończy mu się umowa na dwa telefony. Owe telefony ma w taryfie abonamentu 55zł. Ojca już spamują drogą sms’ową, że może przedłużyć umowę i wybrać nowe telefony. Ale, tata stwierdził iż teraz weźmie telefony w mixplusie, ale chce zostać przy tych samych numerach telefonu. Stwierdził, że dużo nie dzwoni i po co ma płacić 110 zł miesięcznie za dwa telefony, kiedy może kupować dwie karty po 30zł. Tutaj nasuwają się dwa pytania, czy będzie mógł tata zachować numery? I czy już może telefony wymienić? Czy musi czekać do końca umowy ?

Oczywiście, że można zachować numery.

Myślę, że na początku czerwca może iść do salonu i załatwić sprawę - nie powinno być problemów.

Tak przynajmniej było, jak ja załatwiałem.

Musi czekać do końca, ja miesiąc temu czekałem i numery też może zachować, z tym że w mixplusie są długie cyrografy na lepsze telefony np na Samsunga S5200 40x30 :slight_smile:

Tak tylko, że tata póki co ma umowę na abonament 55zł i chciałby już otrzymać nowe telefony, ale już być w mixplusie. I czy to jest możliwe?

Nie bo ma jeszcze abonament i musi się z niego wywiązać

No to już wiem na czym stoję. Tylko po co oni spamują tak, że już może sobie nowe telefony wziąć ?:smiley:

Może jak sobie zostanie w abonamencie, możliwe być też przejście na mixa, wymiana telefonu i odczekanie tego miesiąca do końca umowy. U nich nic nie wiadomo:

Ja mam umowę od miesiąca a oni dalej dzwonią żeby przedłużyć umowę. Dzwonią z różnych firm podwykonawczych bo takie plus zatrudnia także niech się ojciec przygotuje na ciężki miesiąc, ja miałem średnio 4 telefony tygodniowo…

Już Ci mówię - spamują po to że jak teraz podpisze się z nimi TAKĄ SAMĄ albo DROŻSZĄ umowę to dostanie się telefony tak… hmmm w prezencie - dostaniesz telefon szybciej niż ruszy nowy abonament bo już i tak mają Cię uwiązanego na nową umowę i im nie uciekniesz. Jest to też zachęcanie klienta i pokazywanie mu profitów jakie będzie miał zostając w Plus na abonament i nie przechodząc do innych sieci. Tak naprawdę profitów nie ma bo telefony dostaniesz po takiej samej cenie biorąc nową umowę - Plus nie za bardzo dba o klientów którzy są u nich od lat. W każdym wypadku:

  1. jak mówili przedmówcy - numery możesz zostawić i przejść na MIX

  2. Jeżeli weźmiesz przedłużenie abonamentu lub wyższy to dostaniesz nowe telefony, jeżeli będziesz chciał przejść na mix to karzą Ci poczekać do końca tej umowy zanim dadzą Ci nową do podpisania i nowy aparat.

Możesz również przejśc do sieci PLAY i zachować oba numery i przejść na play mixtrura, abonament lub kartę po skończeniu umowy abonamentowej z siecią plus gsm. Na karcie dla ojca będzie jeszcze korzystniej ponieważ w taryfie play fresh każde doładowanie ważne jest rok i od Ciebie zalezy kiedy to wygadasz;)

Najlepiej poczytaj tu:

http://www.playmobile.pl/pl/przejdz-do-play/index.html

http://www.playmobile.pl/pl/play-karta/index.html