Zmiana tematu windows 7 na windows 7 Mac theme

witajcie,

jw, czy taka zmiana, opisana w poniższym linku, nie spowoduje jakichś jaj i czy w razie czego będzie można normalnie powrócić do innych tematów z windowsa 7 ?

http://windows7themes.net/windows-7-mac-theme.html

Witam

Czemu by nie. Prawdopodobnie to się instaluje, no to potem reinstall i z głowy. :slight_smile:

P.S. Sam się zastanawiam, czy tego nie ściągnąć. :slight_smile:

Nie powinno się nic dziać, to jest zwykły “Theme” plus parę plików systemowych typu shell32.dll, explorerframe.dll itd, odpowiedzialnych za dostosowanie całości…

Problem może pojawić się podczas instalacji owych dll, jeżeli były zrobione dla Win.7 bez SP1 a masz już Sp1 to system może ich nie rozpoznać, na Twoim miejscu upewniłbym się w tej kwestii…

Osobiście polecam Ci pobrać jakiś “Mac” theme z DA i sobie go wrzucić do Windows-> Resources-> Themes, klikniesz go potem w panelu zarządzania wyglądem i po sprawie, jeżeli będziesz chciał to sobie sam zmodyfikujesz dll i podmienisz w trybie awaryjnym, jeżeli nie chcesz grzebać w dll to zainteresuj się “Theme Resource Changer”, patchuje dll w pamięci, tyle tylko że theme musi być przystosowany do pracy z tą łatką :wink:

jak masz więcej pytań to pisz…

Pliki *.dll można podmienić samemu z poziomu systemu bez wchodzenia do trybu awaryjnego (chociaż nie jestem przekonany, czy w trybie awaryjnym da się tak po prostu edytować pliki systemowe). Żeby podmienić pliki *.dll trzeba wejść do ich właściwości -> zabezpieczenia -> zaawansowane -> właściciel i tu zmienić właściciela na nasze konto.

Pliki dll powinny być dostosowane do naszej wersji systemu (dodatek SP, x64 lub x32).

Tu masz sporo nowych tematów graficznych dla Windowsa 7:

http://browse.deviantart.com/customizat … e/?order=9

Sam korzystam z tematu Placebo Angst, bo te wszystkie przezroczystości jakoś do mnie nie przemawiają.

Podmiana w trybie normalnym shell32.dll nie jest najlepszym pomysłem, system będzie krzyczał że plik jest w użyciu, w trybie awaryjnym nie ma takiego problemu…

Często zdarza się tak że próbując zmienić nazwę shell32.dll przed podmianą w trybie normalnym, plik ten “znika” , teoretycznie mamy już nowy plik w System32 (nasz zmodyfikowany), po restarcie okazuje się że system nie może odnaleźć właściwego pliku i mamy lipę, dlatego tryb awaryjny jest najbezpieczniejszy do zabaw z plikami systemowymi!!

Upewniamy się czy mamy stary plik ze zmienioną nazwą, nowy i robimy restart, jeżeli mamy system x64 to musimy podmienić pliki również w SYSWOW64!!

Przed całą zabawą robimy punkt przywracania!!

BTW. Themingiem i podmianą plików systemowych zajmuję się na co dzień…

oj to chyba dla mnie za skomplikowane, mam świeżo postawiony system a na tą stronkę wszedłem przypadkowo, boję się, że sobie coś namieszam, a potem nie odkręcę tego. Aż tak nie znam się na tym, co piszecie.

W takim razie zrób sobie obraz partycji systemowej. Jeśli coś namieszasz zawsze będziesz mógł odzyskać kopię tejże partycji.

Spokojnie, samym wrzuceniem Theme do folderu Themes nic nie namieszasz…

Ogólnie najpierw musisz załatać system tak aby mógł obsługiwać niecertyfikowane style, nawet jeżeli są w instalatorach, to jest pierwsza rzecz, która musisz zrobić, będziesz potrzebował Universal Theme Patcher, Sunrise Seven również daje taką możliwość. Jak połatasz i zrestartujesz system będziesz mógł zastosować sam styl.

Podmiana bibliotek systemowych jest potrzebna do zmiany shell, buttonów explorera itd, sam styl zainstaluj choćby z linku kamila_w , niczym Ci to nie zagrozi, co najwyżej system będzie wyglądał jak Win 98, jednym kliknięciem przywrócisz standardowe Aero :smiley:

dzięki Wam, może ktoś to ma lub zainstaluje wg linka z tematu i powie, czy są jakieś problemy, czy nie, jak to się je jednym słowem.