Zmiana tła - pomoc

Drodzy Forum-owicze.

Problem pewnie by nie istnial. Ale pokolei. MAm zdjecie slubne, ktore mi sie bardzo podoba, ale nasz fotogrf, a raczej pseufo-fotograf, zle ustawi zwe obcje i piekne zdjecie mlodej pary jest na tle hm smiechu warte - stacja cpn z napisem wymian oleju itp. Tylko sie nie smiejcie. Ale tak sobie mysle ze mona by to zmienic, mamy zdjecie na tle zielonego zywoplotu, wiec moznaby wykorzystac go i powklejac w miejce tych cholernych napisow. Proboealem sam ale nie moge sobie poradzic aniw w Corelu, ani w Nikon-capture anie w Xnview. Moze ktos mi pomoze?

I moze jeszcze jaki byscie kupili skaner do skanowania zdjec?

z gory dziekuje

Możesz to wykonać np. w photoshopie lub paintshopie pro. Ale z twojej wypowiedzi zorientowałem się, że za bardzo się na tym nie znasz więc moja rada jest taka weź to zdjęcie i udaj się do zakładu fotograficznego i poproś żeby ci je zmienili. W większości zakładów fotograficznych mają skanery i znają się na grafice => mogą np. całe tło wywalic zostawić tylko postacie i dopasować fajne tło, albo zrobić tak jak mówiłeś z żywopłotem

Wydrukują je tobie w dużym formacie kupisz ramkę i będziesz miał super pamiątkę ze ślubu

w sumie o tym nie pomyslalem. dzieki

W photoshopie latwo zrobic zaznaczasz lassem młoda pare i wycinasz :smiley: i wklejasz na inne tlo

hehe no tak bardzo łatwo :confused: gorzej jak są np ustawione włosy na żel i słaba rozdzielczość zdj nie wiem ile takie coś kosztuje ale więcej satysfakcji sprawiło by Tobie zrobienie tego samemu daj na google wyszukaj tutoriale do photoshpa i sam się nauczysz :slight_smile:

a jak nie masz czasu to pomysł neo wydaje się rozsądny chyba że ja Ci to zrobię ;]

piotereks Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

e-keja - Po pierwsze nie baw się w adwokata.

Po drugie, jesli masz jakies uwagi nie związane z tematem, w którym zabierasz głos to proszę na PW.

Po trzecie używanie innego układu klawiatury nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Jak dodać polski układ klawiatury można się dowiedzieć na przykład TUTAJ Post dotyczy windowsa angielskiego ale to tylko kwestia nazewnictwa. Metoda pozostaje bez zmian.

Proszę nie kontynuować tutaj rozmów dotyczących polskiej pisowni.