Zmiana tła z białego na mniej jasny w Firefoxie

Chodzi o zmianę tła, czyli np. zamiast białej nowej karty chcę mieć mniej jasną. Druga sprawa, czy da się jakoś ściemnić białe tło w systemie?

W Operze można stosować style użytkownika dla wybranych stron i globalnie - dla wszystkich. Wystarczy stworzyć plik *.css, w którym ustawimy kolor tła na taki, jaki chcemy (np. #999999, czyli jakiś tam szary) i wskazać go jako styl użytkownika.

EDIT:

Chyba, że chodzi Ci o zmianę koloru samej karty, a nie tła okna. W takim wypadku pozostaje grzebanie w plikach skórki.

No ok, ale ja używam Firefoxa. Chodzi mi o to, żeby zamiast białego było szare gdziekolwiek się tylko da.

Są w sumie dwa sposoby:

  1. Przy pomocy rozszerzenia Stylish:

Utwórz nowy, pusty styl z taką treścią

@-moz-document url("about:blank") {

body {background-color: lightgrey !important;}

}
  1. Bez rozszerzenia:

-W katalogu profilu Fx odnajdź katalog chrome (jeśli go nie ma, to go utwórz)

-W katalogu chrome utwórz plik o nazwie userContent.css, wklej do pliku treść z pkt. 1. i zapisz zmiany.

PS. Podany kolor lightgrey, możesz zmienić na jakikolwiek inny, np:

  • w hex: #cfcfcf

  • w rgb: rgb(200,200,200)

Dzięks. Przydałoby się jeszcze zmienić w systemie, ale może się nie da.

A o jakie konkretnie tło chodzi, no i jaki system (w WinXP np. tło pulpitu “zmienia” się inaczej, w nieco innym miejscu, niż w WinVista/Win7 = inaczej się “dochodzi” do opcji zmiany kolorów).

Na “szybkiego”.

Jeśli chodzi o tło pulpitu:

W WinVista (w 7-ce powinno być tak samo), wywołujesz menu kontekstowe na wolnym od ikon obszarze pulpitu i wybierasz “Personalizuj” (na dole menu). W otwartym oknie klikasz na “Tło pulpitu” (opcja druga), a następnie na “Zmień kolor tła”, otworzy się okno palety kolorów.

Dla bardziej zaawansowanej zmiany kolorów (nie tylko tła pulpitu), należy zamiast “Tło pulpitu”, wybrać “Kolor i wygląd okien” (opcja pierwsza), a następnie “Otwórz właściwości wyglądu klasycznego, aby uzyskać więcej opcji kolorów”. Pokaże się okno “Ustawienia wyglądu”, klikasz na “Zaawansowane” i w oknie jakie się pokaże - “Wygląd zaawansowany” -, wybierasz elementy dla których chcesz mienić kolor.

W WinXP robiło się to podobnie, zamiast “Personalizuj” są “Właściwości”, potem chyba zakładka “Wygląd”, przycisk “Zaawansowane” i jest się w oknie wyglądu zaawansowanego.

Wszystko gites. Jeszcze raz dzięki.