Zmiana treści strony po określonym czasie


(tweant) #1

Jakiego skryptu użyć aby zmienić treść strony np. po 10 sekundach. Nie mam na myśli przeładowania całej strony tylko zmianę treści jednego div'a. Da się coś takiego zrobić?


(mario@) #2

Zależy co w tym divie jest. Jeżeli ma się zmienić treść sporego fragmentu to najlepiej użyć ajax, natomiast jeżeli chodzi o kilka"naście" linijek to np. tekst-chowajacy-sie-okreslonym-czsie-t380836.html, gdzie zamiast

document.getElementById(nazwa).style.display='none';

używasz

document.getElementById(nazwa).innerHTML = 'nowa tresc';

(tweant) #3

W divie (ten który ma się wyświetlić po czasie) jest bardzo dużo tekstu z przeróżnymi formatowaniami i css. W divie widocznym od razu pojawiają się tylko 2-3 zdania. Czyli jak użyć tego ajax'a?


(mario@) #4

Jednak ajax nie będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. W takiej formie lepiej użyj skryptu z tego linka by wpierw ukryć diva z tym początkiem i jednocześnie wyświetlić diva z główną treścią.


(Spam) #5

[/code]
[code];(function(w, d) { w.onload = function() { try { d.getElementById('b').style.display = 'none'; } catch (e) {} setTimeout(function() { try { d.getElementById('a').style.display = 'none'; d.getElementById('b').style.display = 'block'; } catch (e) {} }, 10000); }; })(window, document);