Zmiana trybu skupienia po uruchomieniu danej aplikacji

Szperam w opcjach Windows 10, ale nigdzie nie widzę możliwości ustawienia danego skupienia po uruchomieniu danej aplikacji. Czy jest w ogóle taka możliwość?

Opcje pozwalają zmienić tylko gdy np. duplikuję ekran, gram w grę albo w konkretnych godzinach.

Nie wiem czy o to ci chodzi.
Wejdz w Powiadomienia i akcję
Będzie tam lista aplikacji od których będziesz otrzymywać powiadomienia.
Wystarczy kliknąć ppm na wybrana ikonę i otworzy się okno konfiguracji.

Niestety ale to nie to. W tym co napisałeś mogę ustawić powiadomienia od tych aplikacji. A mi chodzi o to aby po uruchomieniu jakiejś aplikacji, nie wiem np. Kakulator aby zmieniał się tryb skupienia np. z normalnego na tylko alarmy.

Próbowałem poszperać czy dałoby się napisać skrypt w cmd albo powershellu, ale nic nie wyskakuje konkretnego.

To wejdz w Skupienie. Zaznacz Tylko priorytetowe i kliknij na tekst Dostosuj listę priorytetów i w otwartym oknie poprzez Dodaj aplikację wybierz które maja być dozwolone.
Jesli jakiejś nie chcesz to ppm na ikonę i klik na pasek Usuń

Nadal dotyczy to aplikacji, z których powiadomienia przychodzą… A nie zmiana trybu po uruchomieniu danej aplikacji.

" Nadal dotyczy to aplikacji, z których powiadomienia przychodzą… A nie zmiana trybu po uruchomieniu danej aplikacji ".
Sorry ale to aplikacja decyduje co wyśle do Systemu by ten mógł z tym cos zrobić.

Chyba nie rozumiesz nadal.

  1. Uruchamiam aplikację np. Kalkulator, Notepad++, winver cokolwiek nie ma to znaczenia.
  2. Chcę aby tryb skupienia się zmienił, gdy uruchamiam ów aplikację, ponieważ nie chcę oglądać ŻADNYCH powiadomień kiedy korzystam z tej aplikacji.
  3. Zamykam uruchomioną aplikację.
  4. Chcę aby tryb skupienia powrócił, aby powiadomienia przychodzą bo nie robię już tej ważnej rzeczy.

Guzik mnie obchodzi blokada powiadomień z danej aplikacji, ja chcę zmieniać tryb skupienia globalnie kiedy uruchamiam jakąś aplikację.

A widziałes taką opcję w ustawieniach aplikacji? Nie ma.
Funkcja Skupienie oferuje automatyczne wyłaczenie i właczenie tylko w dwóch przypadkach w pozostałych dwóch będa tylko alarmy.
W Powiadomieniach mozesz tylko wyłaczyć. Automatu tu nie ma.

Dlatego piszę na tym forum by spytać się czy są jakieś możliwości po za ustawieniami np. w PowerShellu czy cmd. Różne cuda można czasami tam robić, więc może jest taka możliwość, o której nie wiem.

Nie spotkałem się z taka mozliwością choć sa tacy co chcą to zrobić.


Można to co jest dostępne w ustawieniach, w ograniczonym zakresie zrobic poprzez rejestr lub Group Policy Editor tylko po co skoro wygodniej w ustawieniach.
Ja mam odhaczone pokazywanie banerów i dzwięk więc nic mi nie przeszkadza.
Coś mają zmienić w jesiennej wersji ale czy to będzie to co oczekujesz nie wiem