Zmiana ubuntu na debiana - co zostawić?

(stanek.94) #1

Witam! Planuje na miejscu ubuntu 13.10 zainstalowac debiana 7.2  zostawiając /home. Jakieś katalogi trzeba usunąć z home czy bedzie normalnie dział bez formatowania home?

(MrQ) #2

Teoretycznie powinien działać bez formatowania /home.

(ra-v) #3

Osobiście radziłbym założyć nowego użytkownika w /home/ w nowym systemie, a następnie na wylogowanym GUI poprzemieszczał co naprawdę potrzeba (dane, konfiguracje niektórych programów).

(roobal) #4

Będzie działać normalnie, sam kiedyś zmieniałem systemy jak rękawiczki i problemów nie było.

(saturno) #5

Dla porządku usunąłbym ukryte pliki i katalogi w katalogu domowym zwracając przy tym uwagę by nie usunąć czegoś potrzebnego.

(roobal) #6

Jeśli chce mieć te same ustawienia co na poprzedniej dystrybucji, nie musi niczego usuwać. Pulpit wygląda tak samo, tylko system się zmienia.

(stanek.94) #7

Tak ustawienia programow chcę te same, ale nie wiem czy tam z ustawieniami gnome czy cos nie bedzie krzaczyć

(roobal) #8

Nie powinno, ewentualnie usuniesz ustawienia, a jak będzi brakowało Ci motywów albo ikonek, to sobie je dograsz. Ogólnie nic nie powinno się krzaczyć, a w razie problemów, usuwasz wszystkie katalogi ukryte w /home i konfigurujesz środowisko na nowo.

(enedil) #9

Pliki w katalogu $HOME nie są krytyczne. W razie jak się coś wychrzani można bezproblemu potem to pozmieniać.