Zmiana ubuntu na debiana - co zostawić?

Witam! Planuje na miejscu ubuntu 13.10 zainstalowac debiana 7.2  zostawiając /home. Jakieś katalogi trzeba usunąć z home czy bedzie normalnie dział bez formatowania home?

Teoretycznie powinien działać bez formatowania /home.

Osobiście radziłbym założyć nowego użytkownika w /home/ w nowym systemie, a następnie na wylogowanym GUI poprzemieszczał co naprawdę potrzeba (dane, konfiguracje niektórych programów).

Będzie działać normalnie, sam kiedyś zmieniałem systemy jak rękawiczki i problemów nie było.

Dla porządku usunąłbym ukryte pliki i katalogi w katalogu domowym zwracając przy tym uwagę by nie usunąć czegoś potrzebnego.

Jeśli chce mieć te same ustawienia co na poprzedniej dystrybucji, nie musi niczego usuwać. Pulpit wygląda tak samo, tylko system się zmienia.

Tak ustawienia programow chcę te same, ale nie wiem czy tam z ustawieniami gnome czy cos nie bedzie krzaczyć

Nie powinno, ewentualnie usuniesz ustawienia, a jak będzi brakowało Ci motywów albo ikonek, to sobie je dograsz. Ogólnie nic nie powinno się krzaczyć, a w razie problemów, usuwasz wszystkie katalogi ukryte w /home i konfigurujesz środowisko na nowo.

 

Pliki w katalogu $HOME nie są krytyczne. W razie jak się coś wychrzani można bezproblemu potem to pozmieniać.