Zmiana Ubuntu na Lubuntu - Rozwiązano problem. EOT

Witam, to mój pierwszy kontakt z Linuxsem więc jestem dość cienki w tym zagadnieniu.
Otóż złożyłem kompa do firmy i postanowiłem zainstalować darmowego ubuntu gdyż cieszył się bardzo dobrymi opiniami. Pobrałem, nagrałem na pena i zainstalowałem, jednak komputer to dość stara jednostka oparta na athlonie 3200 i 2 gb DDR ze zintegrowaną grafiką, (do programów firmowych i internetu nie trzeba lepszego), ale Ubuntu nie chodził dość płynnie. Więc postanowiłem zainstalować LUBUNTU, i tutaj jest problem gdyż zaczęły pojawiać się błędy, próba naprawy ubuntu nic nie dała.

Postanowiłem sformatować dysk i od samego początku wszystko ustawić, tylko pytanie jak sformatować tutaj dysk na linuxie?

Uruchom ubuntu live/usb potem uruchom program Gparted i format dysku.

coś nie działa nadal. Pojawia się komuikat jak ze zdjęcia.

Nośnik z Lubuntu chyba niebootowalny / niepodłączony / opcja w biosie nieprzestawiona na uruchomienie z CD/DVD lub pendrive.

rufusem zrobiłem USB, a podczas włączania kompa F8 i run z USB i tak sie pojawia…

Do sprawdzenia czy obraz Lubuntu pobrał się poprawnie.

Jak to jakaś starsza wersja, to szukaj tu sum kontrolnych: http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/

A którą opcję/metodę wybierałeś przy wgrywaniu Rufusem obrazu ?
DD czy tą z SYSLINUX ??

Wybierz metodę “DD” w Rufusie powinna poprawnie działać.
Sumę kontrolną pobranego obrazu Lubuntu sprawdzałeś, czy się zgadza?
Czasami managery pobierania uszkadzają ISO zwielokrotniając połączenie do serwera.

2 polubienia

Wstrzymaj się tydzień, pobierz najnowszą wersję 18.04 LTS i wypal bootowalnego pendriva programem ETCHER

1 polubienie

ISO była wybrana za 1 razem, teraz bootuję na DD, jak sprawdzę dam znać.

1 polubienie

Jest duży progres, boot z DD zadziałał, pokazało się menu z wyborem, uruchomiłem testowy system i normalnie klikłem na instalowanie systemu, wybrałem opcje kasowania wszystkiego i zupełnie nowej instalacji, teraz trwa instalacja i zobaczymy co będzie.

1 polubienie

Panie i Panowie. sukces!!!.

Problemem był pen z bootem z rufusa, w trybie ISO nie szło ciągle jakieś błędy wywalało. Pomogło zrobiebie boota z DD. Wówczas od razu wszystko inaczej poszło.

Już jestem kilka godzin po instalacji i Lubuntu działa dużo sprawniej niż Ubuntu. Jest nawet bardziej zbliżony wyglądem do Windowsa co ułatwia poruszanie się.

Na youtube na full HD tnie filmy ale to zapewne przez zintegrowaną grafikę bo przy 320 szły już płynnie.
Brak dźwięku zapewne kodeki do dźwięku potrzebne.

Ale generalnie jest super.

Jeszcze raz dzięki za pomoc wszystkim udzielającym się. Szczególnie DOMKER który trafił z problemem w 10.

1 polubienie

Zainstaluj sobie do przeglądarki dodatek: YouTube High Definition
Nie będziesz musiał za każdym razem ustawiać jakości odtwarzanego materiału.