Zmiana układu ikon po instalacji sterownika graficznego - logi z FRST

Cześć, wiem, że nie dawno prosiłem o analize logów, jednak dziś po instalacji sterownika graficznego od Nvidii i ponownym uruchomieniu komputera zmieniła sie pozycja niektórych ikon na moim pulpicie. Nie wiem czy może być to coś groźnego czy tez z jakiegoś powodu zrobiła to instalacja sterownika (lub może niechcący sam to zrobiłem przez przypadkowe przeciągnięcie jakiejś ikony) dlatego bardzo prosiłbym o sprawdzenie tych logów zrobionych dziś i sprawdzenie czy komputer jest bezpieczny. Z góry bardzo dziękuję. Przeskanuje również komputer ESETem oraz Malwarebytes.

FRST.txt (42,9 KB) Addition.txt (52,0 KB) Shortcut.txt (48,0 KB)

https://www.google.com/search?q=win+10+układ+ikon&oe=UTF-8

Co to?
Żaden skan nic nie wykrył, czyli chyba zagrożenia nie ma? Jeśli również w logach nic nie będzie to chyba już zupelnie wszystko ok nie?

Edit: gdyby były potrzebne/przydatne wrzucę też dzisiejsze skany
FRST.txt (42,5 KB) Addition.txt (50,8 KB) Shortcut.txt (50,6 KB)

Przy okazji: gdy pobieram dwie różne rzeczy na dwóch innych urządzeniach, ale używając tego samego internetu to nie stanie się nic nieporządanego (oprócz wolniejszego pobierania)?

Poproś iJuliusza o przejrzenie i plik naprawczy. Duży nie będzie.
Co do drugiej kwestii to ile urzadzeń korzysta z sieci nie ma znaczenia. Co najwyzej będzie okresami wolniej i to w zależności ile masz od dostawcy.

@anon44497448
Myślisz, że będzie potrzebny plik naprawczy?

Będzie. Jak dla mnie AlternateDataStreams ,wystarczy.

@anon44497448
Średnio rozumiem, czyli coś jednak jest nie tak? Skoro skanery nic nie wykrywaja to chyba nic groźnego?
Poprosiłem Juliusza o sprawdzenie logów, pozostaje czekać.

Swoją drogą pod jednym z artykułów na blogu malwarebytes znalazłem dziwne komentarze mówiące o jakimś scamie. Wiecie może o co chodzi?


Jak się lekko przesuwają na lewo to może głupieje rozdzielczość lub DPI w Windows 10 (chociaż w 20H2 chyba to naprawili).

Co do komentarzy to ja bym je olał, może chcą pobudzić problemy po włamaniu lub ktoś pogubił się w swojej logice:

Niby ucierpiała komunikacja e-mail tylko.

@krystian3w Co do Windowsa to mam jeszcze 7. Zbieram się na format i instalacje 10. Natomiast z tym przesunięciem to chodzi o to, że zmieniły miejsce niektóre. Tak jakby je po prostu przesunac. Przesuniecie jednej w lewo/prawo czy kilku w dół. Aczkolwiek takie coś mogło się zdarzyć przez nieumyślne przesuniecie jednej lub kilku ikon przez co układ jaki miałem się zmienił. Poustawialem je ręcznie tak jak były. Nie wiem co się stało, dlatego poprosiłem o sprawdzenie czy wszystko jest w porządku by wykluczyć szkodliwe oprogramowanie bądź się go pozbyć. Mam jednak nadzieję, że żadnego na komputerze nie ma. Skanery nic nie wykryły dlatego zdziwiłem się tym plikiem naprawczym.

Co do tego malwarebytes to używanie go żadnych problemów nie powinno sprawiać, prawda?

Napisałem ci do kogo masz się zwrócić. Czekaj.
FRST wykrył ze masz alternatywne strumienie danych. Ponizej tekst by Picasso.

Napisałem już. Czekam za odpowiedzią. Czy te strumienie to coś groźnego? Widziałem różne opisy w internecie.

To co moze tam być a co jest to dwie różne sprawy. Widać nazwę, wielkość i gdzie jest oraz to że FRST coś takiego zasygnalizował. Zresztą nie tylko w twoich logach.

Nie tylko w moich w sensie, że nie tylko ja takie coś mam?

To oznacza ze plik o takiej nazwie i wielkości był nie tylko u ciebie wykrywany i następnie usuwany.

A ok, rozumiem. iJuliusz dodał reakcje do wiadomości, to chyba znaczy, że sprawdzi więc czekam.

1 polubienie

Czyli tylko kosmetyka

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Admin\Downloads\frst
    fixlist.txt (286 bajtów)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Nie czytałem całości wpisów, ale ikony przestawiają się, gdy następuje zmiana rozdzielczości.
U Ciebie to było przy instalacji sterowników.
Przyjęło na chwilę niższą rozdzielczość, ustawiło ikony według niej, potem przywróciło rozdzielczość ustawioną wcześniej, a ikony zostały

Mogę się zapytać co naprawi ten fix? W sensie co jest zepsute?
Co do komputera to wszystko jest dobrze? Co z tym alternatywnym strumieniem?

Nie dałem ci linka co to takiego?

Tak, ale w sensie co z tym na moim komputerze. Szczególnie, że iJuliusz o tym nie wspomniał i pisał tylko o kosmetyce. Dlatego zapytałem, tak samo o tego fixa (choć tutaj to głównie z ciekawosci)

Będę na komputerze to zrobię to i wyśle ten raport @iJuliusz Jeśli byś mógł to co było nie tak? Co naprawia ten plik naprawczy? I co z tym plikiem o którym wspomniał Toono?