Zmiana układu klawiatury ekranowej

Witam

Po raz kolejny zwracam się z pytaniem do nieocenionej społeczności dobrych programów, sprawa wygląda tak, że od niedawna zacząłem się uczyć języka Szwedzkiego, no i niestety mam z oczywistych powodów problem z wprowadzaniem Szwedzkich znaków diakrytycznych. Ponieważ to dopiero sam początek nauki i nie wiem czy w ogóle podołam trudnemu zadaniu nauki jednego z bardziej pokręconych języków nie chciałbym obklejać klawiatury naklejkami ani mazać po niej markerem. Dlatego pomyślałem o klawiaturze ekranowej, z której wprowadzałbym specyficzne znaki dla języka Szwedzkiego stąd moje pytanie.

Czy w klawiaturze ekranowej w Windows 10 jest możliwość zmiany układu klawiatury? Bez zmiany układu w samym systemie? Ewentualnie czy jest może jakieś inne oprogramowanie pozwalające na wyświetlenie klawiatury ekranowej w innym układzie niż systemowa?

Gdy będę rozumiał ciut więcej niż “Jag talar inte svenska” :wink: to wtedy pomyślę o zakupie klawiatury, ewentualnie jakiegoś stareńkiego laptopa, których pełno na allegro ze Szwedzkimi klawiaturami.

Jest taka możliwość.
Można to zrobić np tak:

  1. Włącz klawiaturę ekranową w ustawieniach
  2. Kliknij prawym klawiszem na pasek zadań i zaznacz opcję “Pokaż przycisk klawiatury dotykowej”
  3. Uruchom klawiaturę klikając na jej symbol na pasku zadań.
  4. Kliknij w “ustawienia” a następnie w “preferencje językowe”

  1. W oknie, które się wyświetli dodaj potrzebny język.
  2. Ustaw potrzebny język w prawym, dolnym rogu klawiatury ekranowej.

1 polubienie