Zmiana układu klawiatury poprzez ikonkę (jak w Maku)

Czy dałoby radę zrobić tak, abym mógł zmieniać układ klawiatury sposobem znanym z Maka / Windowsa (tzn. ikonka w rogu ekranu, klik => lista dostępnych klawiatur, szybka zmiana)?

A w jakiej dystrybucji (czy raczej w jakim środowisku graficznym, skoro mowa o ikonce)?

GNOME, Fedora

System / Preferencje / Osobiste / Metoda wejścia

Problem leży w tym, że nie mogę znaleść opcji za to odpowiedzialnej.

W ustawieniach systemowych(pasku wyszukiwania) wprowadź “klawiatur”(specjalnie bez ‘a’). Nastepnie odszukaj klawiatura/układ klawiatury. W układzie klawiatury musisz zaznaczyć “Pokaż wskaźnik układu klawiatury”, a także “konfiguruj układy klawiatury” i dodać jakiś kolejny.

Porada dla KDE4. W KDE4.5 Urządzenia wejściowe>Klawiatura>Układ klawiatury, a następnie wprowadzasz opisane zmiany.

Dodane 03.10.2010 (N) 12:37

Ikonka jest brzydka w KDE4 - wyświetlany jest język(słabo widoczny symbol aktualnie użytego języka klawiatury), a nie ikonka klawiatury.

Moja nieuwaga. Wystarczy zmienić z show label(pokaż tekst) na pokaż flagę.

W Gnome, jak dodasz w ustawieniach klawiatury kolejny układ klawiatury dla danego języka, to taka ikonka pojawi się automatycznie na panelu w obszarze powiadamiania, a jak masz jeden układ to ikonka się nie pojawia, no bo i po co :slight_smile:

U mnie wygląda to tak.

image.php?album_id=20&image_id=3351

Pozdrawiam!

Mam zainstalowane 2 układy i żadna ikonka się nie pojawia.

A masz może aplet Wskaźnik klawiatury?