Zmiana Ultimate na Professional (NIE ODWROTNIE)

(Klient) #1

Chcę zmienić wersję windows 7 z ultimate na professional. Próbowałem w rejestrze, zmieniając EditionID i ProductName, ale dalej nie można tego zrobić.

(adam9870) #2

Ale co Ty chcesz zmienić i po co? Nazwę wyświetlana we właściwosciach Komputera? Edycje systemu w tym funkcjonalność? O co chodzi?

(Klient) #3

Wersja ultimate zabiera mi więcej miejsca niż professional (mam dysk SSD 64gb). Mam też płytę od Ultimate dlatego go mam zainstalowanego.

(adam9870) #4

Możesz odinstalować funkcje systemu, których nie używasz w Dodaj/Usuń programy - Dodaj usuń składniki systemu Windows.

Zgraj sobie C:\Users, zainstaluj Windows na nowo, odtwórz C:\Users, zainstaluj na nowo programy itd., roboty na 3 godziny

(Klient) #5

Naprawdę nie ma sposobu, żeby zmienić wersję ultimate na professional???

(Hitm3n) #6

Nie. Nie bez deinstalacji obecnej wersji systemu. Osobiście wolałbym się pobawić w wyłączanie funkcji systemu, niż całkowity format dysku.

(Klient) #7

Myślałem, że skoro można zmienić professional na ultimate to, że można też odwrotnie :frowning:

(xomo_pl) #8

nie można- tylko jeśli zrobisz format no i zakładając, że masz licencję na t a niższą wersję czyli pro

(Klient) #9

A jest możliwość aby zainstalować na dysku C zamiast ultimate to home premium, ale bez utraty sterowników, programów itp.?

(rgabrysiak) #10

Wyżej dostałeś informację że nie da się bez ponownej instalacji zmienić Ultimate na Professional.

Ze zmianą Ultimate na Home Premium jest analogicznie.

(adam9870) #11

Sterowniki i programy do ponownej instalacji.

Dane programów (np. profile Gadu-Gadu) można zachować, wystarczy że skopiujesz:

Start - Wszystkie programy - Akcesoria - Uruchom - w okno Uruchamiasz wpisz %appdata%

Albo C:\ProgramData (uwaga, włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów)

Albo najlepiej cały C:\Users.