Zmiana Ultimate na Professional (NIE ODWROTNIE)

Chcę zmienić wersję windows 7 z ultimate na professional. Próbowałem w rejestrze, zmieniając EditionID i ProductName, ale dalej nie można tego zrobić.

Ale co Ty chcesz zmienić i po co? Nazwę wyświetlana we właściwosciach Komputera? Edycje systemu w tym funkcjonalność? O co chodzi?

Wersja ultimate zabiera mi więcej miejsca niż professional (mam dysk SSD 64gb). Mam też płytę od Ultimate dlatego go mam zainstalowanego.

Możesz odinstalować funkcje systemu, których nie używasz w Dodaj/Usuń programy - Dodaj usuń składniki systemu Windows.

Zgraj sobie C:\Users, zainstaluj Windows na nowo, odtwórz C:\Users, zainstaluj na nowo programy itd., roboty na 3 godziny

Naprawdę nie ma sposobu, żeby zmienić wersję ultimate na professional???

Nie. Nie bez deinstalacji obecnej wersji systemu. Osobiście wolałbym się pobawić w wyłączanie funkcji systemu, niż całkowity format dysku.

Myślałem, że skoro można zmienić professional na ultimate to, że można też odwrotnie :frowning:

nie można- tylko jeśli zrobisz format no i zakładając, że masz licencję na t a niższą wersję czyli pro

A jest możliwość aby zainstalować na dysku C zamiast ultimate to home premium, ale bez utraty sterowników, programów itp.?

Wyżej dostałeś informację że nie da się bez ponownej instalacji zmienić Ultimate na Professional.

Ze zmianą Ultimate na Home Premium jest analogicznie.

Sterowniki i programy do ponownej instalacji.

Dane programów (np. profile Gadu-Gadu) można zachować, wystarczy że skopiujesz:

Start - Wszystkie programy - Akcesoria - Uruchom - w okno Uruchamiasz wpisz %appdata%

Albo C:\ProgramData (uwaga, włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów)

Albo najlepiej cały C:\Users.