Zmiana uprawnień partycji - niespójność uprawnień plików?

Męczyłem się z wyłączeniem indeksowania na partycji systemowej (już sobie poradziłem) i w desperacji zacząłem bawić się uprawnieniami (bo nie miałem do tego uprawnień). Zaraz po tym jak wybrałem partycję, zmieniłem właściciela na administratorów, zaznaczyłem żeby zastosowało do wszystkich plików i folderów na dysku i kliknąłem zastosuj, dosłownie po milisekundzie od tego pojawił się komunikat że nie mam uprawnień do jednego z plików stronicowania, więc anulowałem zadanie. Wyświetlił się komunikat, że zatrzymanie tego zadania może prowadzić do niespójności uprawnień dla plików (jedne pliki będą mieć takie, a inne takie uprawnienia). Myślicie że mogło do takiej niespójności dojść? Przecież to nawet sekunda nie była od zatrzymania i nawet nie wyglądało na że cokolwiek się dzieje, tak szybko ten komunikat wyskoczył…

Pytam, bo system świeżo po formacie, więc chcę żeby nie było zbyt dużo z nim problemów, ale przyznam się że jakoś wątpię żeby to powyżej opisane, mogło do takich prowadzić (ale warto spytać). :wink:

Po co mieszać sobie w plikach systemowych takich jak plik stronicowania. To szybkie proszenie się o format. Użyj przywracania systemu sprzed czasu twoich modyfikacji. A indeksowanie możesz zdezaktywować poprzez usługę a nie przejmowanie uprawnień i wymuszanie zmian, gdzie nie masz pojęcia co robisz.

Ale nic się nie zmieniły pliki stronicowania, to niemożliwe cokolwiek w nich zmienić, po prostu przerwały zmienianie uprawnień przed chyba nawet zaczęciem, tylko po prostu chciałem się upewnić czy aby na pewno. :wink:

Jeśli wyskoczył komunikat z informacją do wyboru Ignoruj mimo to, to jest to normalne w takiej sytuacji i nie ma powodów do niepokoju, nic nie zostało popsute w systemie.

Dobrze, temat do zamknięcia - porównałem uprawnienia czystego systemu i mojego i wszystko jest tak jak powinno. :wink: