Zmiana ustawień modemu SpeedTouch 330

Niedługo kończy mi się umowa z TPSA odnośnie Neostrady z której korzystam używając modemu Thomson Speedtouch 330.

Podpisałem więc umowę na internet z Netią (na łączach TP) i tutaj pojawia się problem.

Aby korzystać z internetu od Netii będę musiał zmienić ustawienia modemu na właściwe dla Netii. Chodzi o parametry tego typu jak:

PPPoA (over ATM) VcMUX

VPI 0

VCI 35

I przyznam że nie mam pojęcia w jaki sposób mogę uzyskać dostęp do tych ustawień modemu aby je zmienić. Na jednym z portali znalazłem dosyć enigmatyczną informację (dotyczącą zupełnie innego problemu ale też wymagającą zmiany ustawień) mówiącą że:

Tyle, że gdzie mam znaleźć zakładkę “Konfiguracja” ? :slight_smile:

Jako uzupełnienie informacji podam, że korzystam z Windows XP Home PL SP3

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie

Żadnych ustawień w tym modemie nie trzeba zmieniać aby móc się cieszyć nowym internetem.

tak jeśli chcesz poprawić wydajność modemu dla połączeń powyżej 4Mb/s, poniżej tej wartości można sobie odpuścić, na pewno nie przyspieszy to działania internetu

Dziękuję za odpowiedź.

Nie zależy mi na zwiększeniu wydajności modemu (łącze 1MB :slight_smile: ) tylko na umożliwieniu samego połączenia z usługą Netii.

Chcesz powiedzieć, że konfiguracja tego modemu (oczywiście za wyjątkiem nazwy użytkownika i hasła) jest identyczna w odniesieniu do Neostrady i do internetu z Netii (na łączach TP)?

Jesteś tego pewien?

Ktoś mi powiedział, że zmieniając dostawcę internetu dokładnie tak jak ja, musiał zmienić właśnie te ustawienia o których pisałem w pierwszym poście. Różnica polegała tylko na tym, że osoba ta korzysta z modemu Sagem ale nie sądzę aby miało to znaczenie. Bez zmiany tych ustawień, modem nie chciał nawiązać połączenia z internetem. Dlatego też podejrzewałem, że w moim modemie potrzebna będzie podobna zmiana ustawień tylko nie wiem jak to zrobić.

Czy mógłbym prosić o potwierdzenie tej informacji?

I tak powinieneś dostać nowy modem…

Skoro będziesz korzystać z Internetu w Netii na linii TPSA to nie trzeba zmieniać żadnych ustawień modemu (poza loginem i hasłem).

Zamówiłem internet bez modemu bo ten który mam absolutnie mi wystarcza :slight_smile:

Skoro mam teraz potwierdzenie tej informacji, to nie zostaje mi nic innego jak przyjąć, że tak właśnie jest i cierpliwie czekać na wyłączenie Neostrady, podłaczenie Netii i korzystanie z połączenia bez konieczności zmiany ustawień modemu :slight_smile:

Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

Dziękuję za odpowiedzi.