Zmiana ustawień poczty w programie Outlook

hej, mam problem z programem Outlook.
Dodałem do programu dwa konta (korzystając z IMAP oraz POP3).
Już przy dodawaniu skrzynek miałem kreator/formularz, z którym wcześniej się nie spotkałem.
Teraz przy edycji ustawień tych skrzynek też mam jakiś dziwny kreator/formularz:

Nie można tutaj zmienić żadnych parametrów, np. hasła, serwera poczty, numerów portów.
Teraz musiałem usunąć konto i ponownie je dodać jak chciałem coś zmienić (na zdjęciu, które umieściłem wyżej, jest przycisk “Resetuj ustawienia poczty”, ale nie działa).
Można to jakoś zmienić, tak żeby było dostępne standardowe okno do zmiany ustawień poczty?

Można bez problemu dostać się do “starego” kreatora ustawień, choć jest on w nieco innym miejscu.
Korzystam z anglojęzycznego oprogramowania, ale myślę że nie będziesz miał problemu ze znalezieniem właściwych opcji.
Kliknij menu File następnie Account Settings -> Manage Profiles -> kliknij w Email Accounts > podświetl konto dla którego chcesz wprowadzić zmiany i wybierz opcję Change.

Nie było mnie kilka dni i dopiero teraz mogę odpisać…
Ta opcja podana wyżej niestety - u mnie - nie prowadzi do “starego” kreatora ustawień.
Wyświetla się właśnie dokładnie taki formularz jaki zamieściłem w pierwszym poście. Bez możliwości edycji podstawowych ustawień.
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak przywrócić/otworzyć ustawienia, które są dostępne w starszych wersjach Outlooka?


Outlook 365, wszystkie opcję są na swoim miejscu, w tym przypadku dla konta Gmail.

Może on ma 2016 / 2019 i 365 bardziej bogata?

Wersji 2019 o ile pamiętam jeszcze nie ma, i tak między Office 365 a Office 2016 są (były?) drobne różnice, nie sądzę jednak by dotyczyły one tak podstawowych funkcjonalności.

Z ciekawości @henryk.k z jakiej wersji programu Outlook korzystasz?

Korzystam z Microsoft Office 365 Business.
Przeklinałem chyba wszystko i za każdym razem pojawia się ten absurdalny formularz.

1 polubienie

Ja bym przeszedł do zainstalowanych programów, tam na MS Office zamiast odnistalowania ‘Modify’ i będą dwie opcje coś na zasadzie: ‘Quick Repair’ i ‘Online Repair’. Spróbuj najpierw ‘quick repair’ a jak nie zadziała to ‘online repair’ (czy jakoś tak).
Mam wrażenie, że się rozjechało coś, bo to okno nie wygląda jak od Outlooka, może to ten jakiś magiczny klient ‘Mail’ (Windows 10?). Może kolejna magiczna aktualizacja Windowsa miesza w tym.

Raczej wykluczyłbym, że coś się rozjechało. Mam zainstalowany ten pakiet na trzech komputerach i na każdym jest to samo. Wcześniej z takim oknem również się nie spotkałem. Zawsze miałem “standardowe” okienko do zmiany ustawień… teraz Microsoft widać zaszalał i stwierdził “chcesz zmian w ustawieniach? o nie, nie, nie… usuń konto i dodaj je ponownie” :confused: Masakra!

Niestety ale wygląda, obecnie Outlook jak i cały Office to mix wielu różnych stylów.

1 polubienie

Udało mi się znaleźć rozwiązanie… na stronie Microsoftu.
Najpierw forsują głupie pomysły, a później sami dają sposób na ich obejście.
Może komuś się przyda - poniżej link do strony z rozwiązaniem problemu:

https://support.microsoft.com/en-us/help/3189194/how-to-disable-simplified-account-creation-in-outlook-2016

3 polubienia

MS jest czasem cudny w swoich pomysłach…