Zmiana ustawień wykrywania nowego sprzętu


(Beret Beret) #1

Witam,

Mam pytanie: Czy w M$ Vista da się ustawić taką opcję dzięki, której po podłączeniu nowego sprzętu system będzie się pytał co zrobić? Chodzi mi o coś takiego:

instxp1.bmp

Z góry dzięki :slight_smile:


(Semtex) #2

Wydaje mi się że nie.Możliwe że inni Użytkownicy mnie poprawią.Taki komunikat dostajesz z systemu tylko wtedy gdy system nie posiada sterowników do danego urządzenia.


(Beret Beret) #3

Ha! No właśnie... Potrzebuje jakby na chwile "zatrzymać" wykrywanie, gdy podłącze nowy sprzęt by system nie zainstalował domyślnych sterowników bo po prostu są złe! Czy takie coś jest możliwe?


(Semtex) #4

Możesz zrobić tak,zainstaluj Swoje stery i po tym podłącz urządzenie,system powinien skorzystać z tych,które zainstalowałeś.


(Beret Beret) #5

Zrobiłem to tak jak prosiłeś. Vista dalej skorzystała z domyślnych sterowników. Podczas instalacji instalator prosi aby podłączyć sprzęt w celu zweryfikowania. I tu mi się wcina Vista, która instalując automatycznie sterowniki nie pozwala instalatorowi zweryfikowania sprzętu :|.

Macie jakiś pomysł?


(Smokucmoku) #6

Tak, można zrobić trik z usunięciem plików sterownika które vista domyślnie instaluje, jak nie znajdzie ich to nie zainstaluje oprogramowania a wtedy można swoje łatwo zapodać. Można spróbować taką metodę, może się uda.