Zmiana ustawień wykrywania nowego sprzętu

Witam,

Mam pytanie: Czy w M$ Vista da się ustawić taką opcję dzięki, której po podłączeniu nowego sprzętu system będzie się pytał co zrobić? Chodzi mi o coś takiego:

instxp1.bmp

Z góry dzięki :slight_smile:

Wydaje mi się że nie.Możliwe że inni Użytkownicy mnie poprawią.Taki komunikat dostajesz z systemu tylko wtedy gdy system nie posiada sterowników do danego urządzenia.

Ha! No właśnie… Potrzebuje jakby na chwile “zatrzymać” wykrywanie, gdy podłącze nowy sprzęt by system nie zainstalował domyślnych sterowników bo po prostu są złe! Czy takie coś jest możliwe?

Możesz zrobić tak,zainstaluj Swoje stery i po tym podłącz urządzenie,system powinien skorzystać z tych,które zainstalowałeś.

Zrobiłem to tak jak prosiłeś. Vista dalej skorzystała z domyślnych sterowników. Podczas instalacji instalator prosi aby podłączyć sprzęt w celu zweryfikowania. I tu mi się wcina Vista, która instalując automatycznie sterowniki nie pozwala instalatorowi zweryfikowania sprzętu :|.

Macie jakiś pomysł?

Tak, można zrobić trik z usunięciem plików sterownika które vista domyślnie instaluje, jak nie znajdzie ich to nie zainstaluje oprogramowania a wtedy można swoje łatwo zapodać. Można spróbować taką metodę, może się uda.