Zmiana użytkownika na administratora

Mam problem ze spatchowaniem gry Requiem Memento Mori

Na forum jest między innymi porada,że należy instalkę gry odpalić jako administrator

picture014x.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Próbowałem to zrobić ale trzeba wpisać hasło a bez niego wyskakuje ograniczenie konta użytkownika. Tylko,że jestem jedynym użytkownikiem tego komputera i na podstawie poniższego zrzutu chyba też administratorem…

picture015nl.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Szukając w necie informacji jak to zmienić natknęłem się na uwagi,że nie koniecznie jest to dobre i bezpieczne działanie.

Tak więc czy można to spokojnie zrobić,czy też lepiej się w to nie bawić? A jeśli tak to przy okazji proszę o wyjaśnienie jak.

Masz system Windows XP. Ten fragment o uruchamianiu jako administrator dotyczy systemu Windows Vista i 7. W XP jeśli jesteś zalogowany na koncie administratora to wystarczy, że normalnie uruchomisz instalator, a dostanie on uprawnienia administratora.

Ja wiem,że musze być zalogowany na koncie admina. Tylko pytanie jak to zrobić skoro tam jest wymagane hasło i czy to jest bezpieczne działanie.

Po jakiego grzyba chcesz się logować na admina, jak już jesteś zalogowany jako admin? Vista tak tylko ma, że jak ma się uruchomione UAC, to niektóre programy trzeba uruchamiać jako admin.

Po prostu kliknij dwa razy na instalator i będzie po sprawie.

Ok to ja wyjasnię dokładnie. Mam instalkę gry i choć odpalałem ją 2x to zawsze przy patchowaniu wyskakiwał błąd. Na oficjalnym forum tego tytułu jest min porada by odpalać instalkę jako administrator.

Oto co się dzieje gdy to robię

picture017kg.th.jpg

picture018o.th.jpg

No a przecież jestem administratorem…

Wcześniej instalacja mi ruszała ale to dlatego,że nie była odpalana z konta admina.

Może powinienem jeszcze raz ściągnąć tego clienta,może w częściach albo starszą wersję…?

Zapisz go na pulpit, a nie w folderze temp i wtedy spróbuj…

Poza tym twoje konto nie jest jedyne w systemie - poza nim istnieje konto o nazwie administrator, ale jest ono domyślnie ukryte w normalnym trybie pracy. Jednak na systemie Windows XP nie powinno mieć to znaczenia, ponieważ jeśli przy zakładaniu swojego konta zaznaczyłeś, że ma ono mieć uprawnienia administratora, to ma ono prawie wszystkie te uprawnienia (nie można m.in. kasować i zmieniać haseł innych kont bez ich znajomości, ale w tym przypadku nie jest to chyba konieczne), tak więc najprawdopodobniej jest tu uszkodzony klient. Spróbuj pobrać go jeszcze raz poprzez “zapisz” a nie “otwórz” i wtedy uruchomić na swoim koncie bez żadnych dodatkowych kombinacji (po prostu 2xLPM).

pozdrawiam

mkulik