Zmiana Visty na Xp jak to zrobić?

Witam posiadam Vistę Hp i chciałbym przejść na XP wsparcie jest do 2014 przecież :-).Mam laptopa Belinea b.book 2.1 gdzie mogę znaleźć sterowniki? bo jakoś się nie natknąłem albo nie umiem szukać :?.Mam również ukrytą partycję recovery,ale nie chciałbym jej usuwać by później w razie co wrócić do Visty,czy są później jakieś komplikacje by powrócić do Visty? jak to zrobić? chciałbym wiedzieć.Czy mogę bezpiecznie przejść z Visty na xp? czy czekają mnie jakieś niemiłe niespodzianki z błędami i instalacją?

Proszę powiedzieć jakie kroki mogę podjąć? dziękuję :slight_smile:

PS.miałem zainstalować linuxa,ale nikt mi nie pomógł :frowning: Pozdrawiam

Problemów może troszkę się pojawić,pierwszy to brak sterownika SATA,podczas instalacji XP,wywali Ci komunikat o potrzebie zainstalowania tego sterownika,wyjścia są dwa,przełączenie w biosie kontrolera IDE,ewentualnie zintegrowanie odpowiednich sterowników z płytą instalacyjną,jeżeli uda się zainstalować system poprawnie to może się okazać że nie ma wsparcia dla innych komponentów Twojego lapka,zaczyna się wtedy poszukiwanie w Necie alternatyw.Może też wszystko pójść jak “po maśle”,naprawdę trudno coś jednoznacznie powiedzieć.

Dlaczego zamierzasz przesiąść się z dobrego systemu na “informatyczny archaizm”,lepiej zrobić przesiadkę na 7,jeżeli już zamierzasz coś zmieniać ??

Wydaje mi się że do Twoich potrzeb Vista wystarcza aż nad to !!

Z powrotem na Vistę nie powinno być żadnych problemów.

semtex Ty to byś mi się tu przydał nawet bym zapłacił :slight_smile: chce się przenieść z Visty na xp bądź linuxa ponieważ mimo 3 GB ramu czasem są zwiechy przy otwieraniu okienek no i długie kopiowanie plików :? w xp przy takiej ilości pamięci nawet bym nie zauważył kiedy mi się co przekopiowało lub zainstalowało :-D.Dodam,że system jest niedawno stawiany i dbam o niego :slight_smile:

Pozdrawiam

Masz tu steru do XP http://www.notebookera.com/notebook-dri … 73_1.shtml

Na twoim miejscu mając sterowniki do Visty zainstalowałbym “7”

Jeśli Ci się nie spodoba “siódemka” to najpierw poszukaj sterowników do XP, a potem format :slight_smile:

mam rozumieć że mam ściągnąć te wszystkie sterowniki najpierw potem format? po ilnstalacji xp instalacja sterowników? a co z tym problemem o którym wspomniał semtex z dyskiem? co z ukrytą partycją recovery?

Możesz tak zrobić,sterowniki zapisz na innej partycji !!

Pierwszy sterownik na tej stronie to lekarstwo na problem,o którym wspominałem,tylko zainstalowanie go wymaga integracji z płytą XP,ewentualnie stacji dyskietek,podczas instalacji w odpowiednim momencie wciskasz F6 i instalator ładuje sterownik SATA,tylko w Laptopach nie ma stacji dyskietek,pozostaje integracja.

Nic jej nie będzie,instalator nie powinien jej nawet pokazać,jest ukryta.

a o co szefie chodzi z tą integracją? :wink:

PS.a ta zmiana w biosie to gdzie tego szukać i jak zmienić? i będzie po problemie? można będzie instalować xp?

Tego “informatycznego archaizmu” to jeszcze używa 90% społeczeństwa i wcale im się nie śpieszy do zmiany. No, ale jak się ma 15 latek, to wszystko co starsze niż 5 lat to już archaizm.

29 :smiley:

Wyłącz w biosie AHCI i instaluj XP :slight_smile:

Czyli mam rozumieć że muszę zmienić AHCI configuration z Disablet na Enablet? ściągnąć te sterowniki najpierw wszystkie i po postawieniu systemu instalować obojętnie w jakiej kolejności? :wink: i będzie wszystko działać razem z bluetooth? :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Raczej z Enabled na Disablet czyli z Włączony na Wyłączony.

Jeśli masz taką opcje, a jak widać masz to daj AHCI na Disablet i bez problemów zainstalujesz XP.

Dalej tak jak napisałeś czyli instalacja sterowników Audio, Grafika, Wireless, Ethernet, Bluetooth i to tyle :slight_smile:

Google gryzie ?

Trzech słów nie umiesz przetłumaczyć ?

Wiesz ile wyników w języku polskim pokazuje Google po wpisaniu hasła: prawidłowa kolejność instalacji sterowników windows xp

Dokładnie “tylko” 23000 wyników.

Ps.: A może piszesz na forum tak z nudy dla zabicia czasu ?

tak z nudy i dla zabicia czasu :D/

Pozdrawiam :roll:

Dodane 29 lis 2009, o 16:59

Nie można pobrać sterów z tej strony wyświetla mi się"nieprawidłowy adres strony" :?