Zmiana Visty na XP w laptopie - brak dysków - Pomocy!

Chciałbym pozbyć się Visty ze swojego laptopa i zainstalować na stałe XP. Jednak jest pewien problem. Podczas instalacji wyskakuje informacja, że nie są widoczne żadne dyski. Czytałem trochę o tym problemie bo większość ludzi taki miała, jednak dla mnie to wszystko jest czarna magia :wink: Dlatego miałbym prośbę do jakiegoś speca od komputerów aby mi jasno krok po kroku napisał co muszę zrobić konkretnie w moim przypadku. Mój komputer to Fujitsu Siemens AMILO Pa 2548. Typ systemu: X86-based PC. Procesor: AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-58, 1900 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 2. Chipset: NVIDIA nForce 560. Southbridge: NVIDIA nForce 560. Z tego co widziałem w innych wątkach o takie informacje specjaliści pytali więc zamieszczam je od razu. Gdyby jeszcze coś trzeba było podać proszę mówić.

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość i jak najjaśniejsze porady. Pozdrawiam :slight_smile:

Tryb AHCI należy uaktywnić w BIOS-ie przed instalacją systemu operacyjnego. W tym celu wchodzimy do niego, odnajdujemy opcję AHCI Mode, a następnie przełączamy ją z pozycji IDE Emulation w Enabled. W zależności od producenta BIOS-u płyty głównej opcje w nim zawarte mogą się nieznacznie różnić nazwami. Teraz przechodzimy do instalacji systemu Windows XP.

lukasz21sadek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Niestety nie widzę wchodząc do BIOSu takich opcji jak wspomniałeś :frowning:

Hej.

@lukasz21sadek:

Problem polega na tym że XPek nie widzi dysku SATA - a Ty taki właśnie twardy dysk posiadasz - rozwiązać ten problem można również dopinając do instalki Windows XP sterowniki SATA - a robisz to najlepiej programem NLite . Gdybyś miał komputer stacjonarny to wystarczyło by te sterowniki zgrać na dyskietkę i podczas foramciku umieścić tą dyskietkę w nośniku :slight_smile:

Należy po wejściu do biosu zmienić ustawienie Advanced sata controller mode z AHCI na compatibility.