Zmiana Visty na XP

Witam wszystkich i zycze wesilych swiat.Mam maly problem,kupilem nowego laptopa,ale niestety byla fabrycznie zamontowana vista.Czy mozna cokolwiek zrobic,zeby wgrac XP.Posiadam plyte recovery ze starego kompa.Boje sie ze moge stracic gwarancje.Czy mozecie cos mi poradzic?Czy moze lepiej poczekac na 7?Moze wgrac Linuksa?

Możesz zainstalować Linux- a lub kupić XP, ale skoro miałeś przy laptopie Viste i zależy ci żeby to był Windows, to ja na twoim miejscu bym przy niej został.

wojty70 witam :slight_smile: lepiej zostaw sobie Viste

Jaka to wersja Visty :?:

W Ultimate i Business można bezpłatnie zrobić downgrade do Windowsa XP.

Pozdrawiam

Płyta recovery z innego modelu komputera nie będzie pasować. Najprawdopodobniej nawet nie da się przywrócić systemu, jeśli się nawet da to może mieć problemy ze stabilnością.

Z tą Vistą problem może leżeć w aplikacjach dodawanych przez producenta - mogą zamulać komputer. Może da się je jakoś usunąć albo zainstalować Vistę z normalnego nośnika.

Pierwsza sprawa jak masz Vistę w wersji Business lub Ultimate możesz legalnie zrobić migrację w dół do XP Czy stracisz gwarancje…?? Gwarancja jest na sprzęt jego podzespoły etc. Jeżeli znajdziesz sterowniki pod XP dla Twojego modelu masz legalny Windows XP możesz zainstalować jeżeli sterowniki i sprzęt są kompatybilne z XP laptop będzie działał prawidłowo Gdy natomiast producent nie przewidział wsparcia w postaci sterowników kompatybilnych z XP wtedy możesz mieć problem z poprawnym funkcjonowaniem sprzętu.

wojty70, jaki to Lapek ?

Mam viste home premium 32.mam toshibe a300-10m,a starszy to tez toshiba a100-523

man_united dobrze powiedział…na tym lapku Vista to demon szybkości a XP to ślimak… :stuck_out_tongue:

wole dzialac na XP vista mi sie nie podoba

Jak ja lubię fanboy-ów :slight_smile:

Kup Windowsa XP i zainstaluj, ściągnij stery ze strony producenta. Gwarancji nie stracisz.

Gotowe, twój komputer działa wolniej :slight_smile:

Przepraszam za zamieszanie.Do tej pory mialem XP.Podzialalem pare dni na Viscie i zaczyna mi sie podobac.Wielkie dzieki za wszystkie rady.