Zmiana Visty na XP

Kupując PC mam tam Viste lecz mam już dość jej “zachowania”

Czy mogę normalnie zainstalować tam XP bez żadnych problemów ?

Chodzi Ci o zainstalowanie XP obok Visty czy zamiast Visty? W obu przypadkach możesz zrobić to bezproblemowo. W pierwszym przypadku będzie potrzebne wygospodarowanie minimum 2 partycji, do tego będzie Ci potrzebny program do ich usuwania/zmiany wielkośći itd. Jeśli chodzi Ci natomiast o wgranie XP zamiast Visty to będzie Ci potrzebna tylko płytka systemowa, formatujesz kompa i instalujesz XP :stuck_out_tongue:

Ja na twoim miejscu kupiłbym Windowsa7 i zainstalował 7 działa dużo lepiej niż Xp

Też bym zostawił viste i kupił aktualizacje do windows 7

Po za tym u mnie na pentium d 920 2*2,8 2gb ram i grafie geforce 7300gt 256MB vista z aktualizowana vista chodziła bez problemowo, więc jeśli posiadasz lepszy komputer to tylko aktualizacja i optymalizacja visty a nie od razu format i downground na xp.

Nie potrzebny jest żaden program do zmiany wielkości partycji wszystko to masz w panelu sterowania poszukaj cos takiego jak narzedzia administracyjne potem wejdz w zarzadzanie komputrem i tam poniżej jak klikniesz masz takie cos jak zarzadzanie dyskami wchodzisz w to i klikasz na partycja która chcesz zmniejszyc zmniejszasz ja i możesz utworzyc nowa partycje, nastepnie możesz zainstalować Windows Xp na Pustej partycji potem używasz programu Vista Bootloader i wpisujesz na której partycji znajduje sie Vista a na której XP i wszystko powinno działać jak należy !!PS. możesz mieć jeszcze problem z znalezieniem dysku ale to jest pestka jak nie bedzie tobie XP wykrywać dysku twardego to napisz pomoge.