Zmiana w biosie spowrotem na zintegrowaną

(Krystian1324) #1

więc tak mam problem

mam dwie karty graficzne

Zintegrowaną - intel graphics (P4i65g)

i dokupioną - radeon 9200 series

i chciałbym zmienic w biosie na aktywną zintegrowaną karte graficzną z możliwością wrócenia do nowej(bez grzebania w kompie)

jest taka możliwośc ?

w biosie nie umiem się obsługiwac wiec napisze moją konfigurację w chipsecie

DRAM frequency [auto]

Felxibility option[Disabled]

DRAM CAS# latency [auto]

DRAM RAS# Prechange

DRAM RAS# to CAS# Delay

DRAM burst lenght

init gaphics adapter priority [PCI/AGP]

Graphics Apature size [64MB]

On Board LAN [enabled]

On Board AC'97 Audio [Auto]

On Board NC'97 Modem [Auto]

Full reset if Ac/Power Loss [Auto]

VCCM [Auto]

I jeszcze jedno, czy mógłbym miec dwie aktywne karty graficzne z możliwością przełączenia przez właściwości ekranu ??

proszę o szybką pomoc :slight_smile: z góry dziekuję

(Dimatheus) #2

Witaj,

Niestety, ale nie bardzo... Gdy w porcie AGP jest włożona karta graficzna, to domyślnie zintegrowany kontroler graficzny jest nieaktywny... Nie da się w BIOS'ie zmienić ustawień tak, by właśnie karta zintegrowana działała - jedynym rozwiązaniem jest otwarcie kompa i wyjęcie grafiki - wtedy uaktywni się integra...

Niestety nie - zresztą osobne podłączenie monitora wyprowadzone jest z karty graficznej i osobne z kontrola zintegrowanego, więc musiałbyś kabelki przekładać... :stuck_out_tongue: W nowszych komputerach - głównie laptopach - stosowane są już takie rozwiązania, które pozwalają na przełączanie kart graficznych - pomiędzy zintegrowaną i dedykowaną - przy włączonym systemie operacyjnym, lub nawet na ich współpracę, ale to tylko w tych nowszych... :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Krystian1324) #3

post do usunięcia

(Adio741) #4

init graphics adapter priority [PCI/AGP] -agp/pci

(Krystian1324) #5

No dobrze właśnie to chciałem wiedziec dziękuję.

(JNJN) #6

Nie krzycz, proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN