Zmiana w komputerze

Co byście zmienili w moim komputerze??(komponenty w podpisie) Tylko nie piszcie, że wszytko. Wkrótce planuje zmodernizować mój komp i chcę ulepszyć jego słabe punkty.

Ja bym nie zmienił nic, tylko zbierał kase na nowego.

Procka lepszego na swoją płytę nie wstawisz, nie opłaca się inwestować w P4 EE, grafike- tu można by myslec lecz imo lepiej odkladac kase na całość, ramy ci juz kompa nie przyśpieszą chyba ze w ramożernych grach.

Chodzi mi oto, żeby zmodernizować tego kompa za nie wielką cenę. A pograć jeszcze pare lat na dużych detalach w gry :smiley:

Jak chcesz tak zrobic to ramy i grafika.

Bo sobie tak myślę, że procka nie warto narazie zmieniać bo niedługo wyjdzie bardzo wydajny i tani Intel Core 2 Penryn. Ponadto mam oryginalnego windowsa XP prof. więc narazie z prockiem poczekam. A ramu jakbym dołożył z 1GB to czy te 2x512 dalej będzie działało w trybie Dual channel??

nic :stuck_out_tongue:

ewentualnie grafike :stuck_out_tongue:

ram nie warto dokupywać raz że masz ddr a dwa niezauważysz różnicy w xp :stuck_out_tongue:

zdecydowanie warto uzbierać kase i kupić nowy :stuck_out_tongue:

no to powiedzmy, że zakupie GeForce 8800GTS za 1200 zł. CZy wtedy będe miał spoko i komputer pociągnie jeszcze przez jakies 2 lata gry na dużych detalach (chodzi mi np. o medival 2 Total War z kilku tysiącami jednostek na mapie, Crysis albo Stalker) ??

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 17:17

bo sądzę że procek mimo, że jednordzeniowy jest jeszcze bardzo dobry.

Wg. mnie dokupowanie do tej konfiguracji GeForce’a 8800GTS to strata pieniędzy, no i zasilacz masz do niego za słaby.

A więc tak, przede wszystkim pamięć RAM, 1GB nawet w XP nie starczy na wymienione gry. Jeszcze przynajmniej 1 GB by się przydał. Z kupnem karty poczekałbym do marca lub kwietnia. Dlaczego? Wyjdą wtedy tańsze GeForce 8600GTS/GT i 8300GT/GS. Właśnie ten najlepszy 8600 bym doradził. No i zmiana zasilacza, taki nie pociągnie wymienionych kart. Reszta może być, a jeżeli chcesz już kupować to ten 8800GTS 320MB będzie idealnym wyborem na dzień dzisiejszy. Procek jak na 1 rdzeniowy jest faktycznie niezły, mimo że architektura NetBurst jest bardzo słaba :wink: Będzie w małym stopniu ograniczał grafikę. RAMy będziesz musiał podkręcić, bo mogą być wąskim gardłem.

heh to dobrze a zasilacz jakiej mocy byś doradzał??

A ramu jakbym dołożył z 1GB to czy te 2x512 dalej będzie działało w trybie Dual channel??

Z tego co widzę po zdjęciach to płyta ma 4 sloty DDR, więc jak dokupisz nowe RAMy to radzę, aby miały ten sam CL i pojemność, bo w innej sytuacji może być problem z ustawieniem duala. Zasilacz najlepiej 500W, minimum 450W. Wybierz Chiefteca, są relatywnie tanie i dobrze trzymają napięcia.

Co do karty graficznej to radze poczekać na GeForce 8600

to powiedzcie mi czy jest duża róznica między GeForcem 8600 ultra a 8800gts??

GeForce 8600 Ultra - 64 procesory strumieni, rdzeń: 500 MHz, pamięć: 1400 MHz, 512 MB, 256-bit, cena: 179 dolarów (ok. 750 zł)

* GeForce 8600 GT - 48 procesorów strumieni, rdzeń: 350 MHz, pamięć: 1200 MHz, 256 MB, 256-bit, cena: 149 dolarów (ok. 600zł)

* GeForce 8300 GT - 32 procesory strumieni, rdzeń: 500 MHz, pamięć: 1200 MHz, 256 MB, 128-bit, cena: 99 dolarów (ok. 400 zł)

* GeForce 8300 GS – 24 procesory strumieni, rdzeń: 500 MHz, pamięć: 1000 MHz, 256 MB, 128-bit, cena: 79 dolarów (ok. 320zł)

http://www.guru3d.com/newsitem.php?id=4979 - tutaj macie karty z serii 8900 i 8100 jeszcze

oczywiście te plotki o nowych GF z DX10 i Radkach należy czytać z przymrużeniem oka, bo prawie codziennie co innego piszą, a ta tabelka Błażej którą podałeś osobiście wydaje mi się najmniej wiarygodna i nie ma sensu się nią sugerować. Dopiero teraz zaczynają jakieś szczątkowe informacje ale oficjalne o R600, a także nowych GF, a z tego co widziałem to nie ma tam takiej karty jak 8600 Ultra, tylko po prostu 8600GT i GS oba ze 128bitową szyną, a jak z shaderami nie wiadomo… i dopoki tego nie będzie w sklepach lub na krótko przed ich pojawieniem się gdy będą oficjalne informacje nie będziemy wiedzieli nic konkretnego, nawet tego czy nowe karty będą dużo wydajniejsze od obecnych tak, że będzie opłacało się je brać i nie szkoda było czekać…

Procek dobry, RAMY też. Najlepiej to karte wymień.

Racja.