Zmiana wejścia na słuchawki w komputerze

Witam mam problem. Ostatnio moja siostra wyciągała słuchawki z komputera. Gdy je wyciągała ułamała tą koncówke. Która podłącza sie do komputera lub komórki .Probowalem róznych sposobów żeby to wyjąć ale nic nie zdziałam.A więc moje pytanie jest nastepujące czy mogę jakoś zmienic wejście na słuchawki z tego zielonego na te czerwone od mikrofonu . Chodzi mi o to zeby zmienic te gówne co jest w każdym komputzerze ZIELONE na głośniki, słuchawki zmienic na czerwone jakos w biosie lub sterownikach karty dzwiekowej.Moja karta dżwiękowa to Nvidia® nForce™ Audio Codec Interface. Chciałbym dodać ze ta ułamana końcówka została w komputzerze wlaśnie w tym zielonym miejscu na głosniki.

A gniazdo przód nie działa?

 

Taki motyw to był możliwy chyba tylko w kodekach Realteka?

 

Jak coś trzeba dołożyć osobną kartę muzyczną na PCI lub USB, a integrę wyłączyć w biosie.

Z reguły można ją wypchnąć (np. igłą) na zewnątrz, ale od wewnątrz komputera (laptopa). Czasem trzeba tam odgiąć jedną blaszkę ekranu gniazdek. Robiłem to dwukrotnie z powodzeniem!

 

O i to bardzo dobry pomysł - spróbuj.

 

Ewentualnie jak masz nie podpięty panel przedni podpiąć i korzystać z przedniego zielonego gniazda?

Wykałaczka+ klej typu superglue do tego troszkę  folii aluminiowej żeby mieć  jakieś zabezpieczenie gniazda przed  upapraniem klejem i da się wyciągnąć  

Nie mam wejscia z przodu .

A drugie pytanie jak odgiac tą blaszke?

 

Obejrzyj gniazdo i pomyśl?

 

Wrzuć zdjęcie gniazda - dokładne.

otworzylem to lecz tego sie nie da wyjac :frowning: probowales super glue tez nie jakies inne pomysły? mam stary komputer wiec nie mam gniazda z przodu.

zdjęcie pokarz, od zewnątrz i środku laptopa

Wszystko masz napisane.

 

Jak podłączysz słuchawki do CD, to najwyżej posłuchasz sobie muzyki z płyty CD ? napęd musi być podłączony kablem audio z płytą główną i nie wiem czy to w ogóle na nowych systemach działa - z tego co pamiętam dźwięk tylko analogowy?