Zmiana wentylatora na radiatorze

Zakupiłam nowy procesor Phenom II x4 965 z boxowym chłodzeniem i chciałabym wymienić sam wentylator.

Wszystkie oglądane przeze mnie na allegro są wkręcane, a ja potrzebuję “wtykany”.

Czy wentylatora na wkręty można użyć na wcisk?

 

Np ten: http://allegro.pl/aimaxx-envicooler-7-b-cichy-went-70-mm-8-9db-i3830039017.html

Moim zdaniem lepiej dołoż trochę kasy i kup Spartana Pro HE924 bo chłodzenie boxowe nawet po zmianie wentylatora może się okazać słabe

Specjalnie dla Ciebie wygrzebałem swoje stare chłodzenie od takiego samego Phenoma.

Wentylator będzie pasował bo zaczepy “wchodzą” w ramkę wentylatora jak na zdjęciu:

jpztxe.jpg

Tylko nie napisałaś dlaczego chcesz zmieniać wentylator. Jeżeli chcesz żeby było ciszej, to niewiele (lub nic) to nie da. Żeby było ciszej, to zmień chłodzenie. Im większy wentylator tym jest ciszej. U mnie jest akurat 140mm, a chłodzenie zmieniałem właśnie pod kątem wyciszenia komputera, bo boxowy cooler od phenoma potrafił nieźle hałasować nawet pod nieobciążonym komputerem.

P.S Jeżeli koniecznie chcesz zmienić sam wentylator, to szukaj takiego z kontrolą obrotów na PWM (tj. wtyczka ma 4 pin)

Wlaśnie chcę zmienić ze względu na hałas. Myślałam,że to wentylator tak hałasuje.

I masz rację. Wentylator tak hałasuje, gdyż wchodzi na wyższe obroty i pracuje z pełną parą by schłodzić procesor. Lepiej zmienić całe chłodzenie.Zainteresuj się chłodzeniem w tym stylu SilentiumPC Fortis HE1225. Osobiście zmieniłem chłodzenie z boxowego na ten przeze mnie wymieniony i temperatury w czasie przeglądania internetu utrzymują mi się w granicy temperatury pokojowej przy obrotach wiatraka ustawionych na 40%.

 

Poprawę komfortu uzyskasz tylko przez zmianę chłodzenia.

Tak, wentylator. Phenom ma duży współczynnik TDP i jeżeli zmienisz sam wentylator, to być może będzie odrobinę ciszej. Rewelacji się jednak nie spodziewaj. 70mm wentylator i tak się musi dobrze rozkręcić na tym coolerze żeby efektywnie działać.

Grand Kama jest na pewno bardzo ciche i byłem z niego zadowolony. Z tego co pamiętam było jednak dość trudne w montażu. Jeżeli  wolisz inne, to określ się czy procesor będzie podkręcany, czy nie. Z pewnością na forum ktoś zaproponuje Ci coś rozsądnego.

Nie będę podkręcała,bo się na tym nie znam. Jednak przy mocniejszym obciążeniu hałasuje dosyć mocno.