Zmiana wersji DierctX na starszą

Zainstalowałe przez przypadek DirectX 9.0c. Niestety mój komputer go nie uźwiga . Zaczoł się strasznie lagowac. Jak zmienic DirectXa na starszego.

Trochę to dziwne, bo nigdy się nie spotkałem z przypadkiem, aby biblioteki DierctX cokolwiek muliły?

Biblioteki DirectX, zapewniają wysoką wydajność grom i innemu oprogramowaniu multimedialnemu, opierającemu się na tej technologii.

Biblioteki DirectX są niezbędnym uzupełnieniem każdego systemu Windows.

Ale… Najpierw podaj specyfikacje komputera wraz z systemem operacyjnym.

Mój komp: Intel Celeron 2.40 Ghz, Ati radeon 9200, 1Gb ram , Windows XP Service Pack 3

Na takim sprzęcie DirectX 9.0c nie powinien sprawiać problemów. Kiedyś na trochę gorszym sprzęcie miałem tę wersję DirectX’a i wszystko działało bezproblemowo.

Coś namieszałeś przy instalacji DirectX’a gdyż przy Twojej specyfikacji komputera wszystko powinno śmigać wzorowo.

Jeżeli instalowałeś go ręcznie czy automatycznie? Najlepiej będzie jak pobierzesz ten DirectX http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html i zobaczymy czy się naprawi mulenie, – choć nadal nie wieże, że to może być wina DirectX

Jeżeli nie chcesz tego robić to Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia Systemowe -> Przywracanie Systemu -> Ostatni punkt kontrolny -> Przywróć.

Btw: Kto instaluje SP3 - przecież to najgorszy badziew z SP dla WindowsXP. Wystarczy Windows ze zintegrowanym SP2 i nic więcej nie trzeba.

SP3 jest w porządku i kolejne aktualizacje XP również (nowy shell32.dll, Net Framework 4), Przyśpieszają nawet pracę systemu a nie mulą Po co mieszasz ludziom w głowach.

Direct 9.0 c również jest niezbędny i powinien być uaktualnieny i nie wierzę że to on jest przyczyną spowolnienia pracy komputera Lepiej dokładnie wyczyść system ze śmieci i plików tymczasowych , wyczyść również rejestr ze zbędnych i niepoprawnych wpisów. Przyjrzyj się ile miejsca wolnego masz na partycji systemowej i zastanów się dlaczego tak mało.

Pozbądź się przestarzałych puktów przywracania ,które z czasem zajmują kilka i kilkanaście giga miejsca na dysku.

I nie słuchaj bzdur że SP2 jest lepszy od SP3.

XP z SP2 ma te same pliki co SP3 tylko nowsze, bezpieczniejsze wersje , które wcześniej były do SP2 doindtalwywane sukcesywnie w poprawkach (hotfixach).

Emmers

Tak zaprawdę SP3 jest idealnie dopracowany - wiesz to z autopsji czy z opowiadań?

Wszystkie potrzebne komponenty systemu typu Net Framework 4 itp. można pobrać osobno a nie w paczce z resztą jakiś bzdetów.

Jeżeli posiada system ze zintegrowanym SP2 to, na co mu SP3, który wnosi między innymi: nową wersje programu Remote Desktop Connection (komu to tak naprawdę potrzebne?), poprawioną obsługę sieci bezprzewodowych, mechanizm Network Access Protection, nowe komunikaty pomocy (tak - to bardzo porawia pracę komputera) oraz kilkaset drobnych poprawek dla różnych komponentów systemu (Windows Media Player Messenger Movie Maker itp.) - praktycznie nic aż tak potrzebnego – no może poza tym, że łata dziurawą jak sito przeglądarkę IE - ale kto jej używa?

Pomyśl, na co komu to potrzebne? Wystarczy dbałość o czystość systemu i aktualne sterowniki a nie wciskanie komuś na siłę SP3 poprzez stwierdzenie, że to poprawi pracę komputera – no litości.

Taki mały cytat co do stabilności SP3:

Information Week i IT Wire raportują:

Trzeci serwis pack do Windows XP powoduje masę problemów, z niemożliwością korzystania z systemu włącznie.

Użytkownicy mają wszelkie możliwe problemy z nowym zestawem „poprawek” Microsoftu. Zdarzały się przypadki gdy system po aktualizacji nie chciał w ogóle się uruchomić, standardem są nieprzewidziane restarty.

PC WORLD informuje że SP3 nie przyspiesza XP.

Z testów wynika, że zainstalowanie pakietu SP3 nie przyspiesza Windows XP. W normalnej pracy zarówno na procesorze jednordzeniowym, jak i na dwurdzeniowym system wydaje się działać tak samo, różnice w wydajności - jeśli istnieją - są niedostrzegalne. Potwierdzają to również benchmarki: XP SP3 ładuje się o 4 sekundy dłużej (średnia z 5 pomiarów) niż XP SP2, w teście 3DMark ma tyle samo punktów, w teście PCMark - o 5 mniej.

Oczywiście nie można wykluczyć, że biblioteki zawarte w SP3 zostały zoptymalizowane do pracy na procesorach wielordzeniowych - w takim wypadku jednak przyrost wydajności byłby obserwowany nie w Office 2007, a raczej w aplikacjach, o których wiadomo, że nie zostały przystosowane do pracy z więcej niż jednym CPU. Może więc poprawiono sterowniki napędów SATA? Na liście wprowadzonych zmian nie ma takiej opcji. Nie pojawia się również słowo “performance” czy “speed”.

Wystarczy? Czy jeszcze coś chcesz wiedzieć na temat SP3?

SP2 w zupełności wystarcza do poprawnej pracy systemu. Co do reszty się zgodzę? Niech zrobi przegląd systemu.

Jeśli ci muli system,mogło coś pójść nie tak podczas instalacj bo być może wcześniej były jakieś błędy w systemie.

Przetrzep system pod katem błędów.(różne tam takie do naprawiania błędów w systemie i rejestrze)

Istnieje możliwość odinstalowania directa i zainstalowania starej wersji np. gdy jakaś stara gra wymaga konkretnej wersji directa programem np.DirectX Happy Uninstall (Shareware).

Mam Windows XP Professional ze zintegrowanym SP3 (wersja OEM HP Compaq ) i nie narzekam. Pierwszym systemem na którym kilkanaście lat temu zaczynałem na komputerze z procesorem Intel 80486 był Windows 95, pamięć 16 MB (4 kości po 4 MB) i dysk o pojemności 460 MB (megabajtów) i też nie narzekałem.

W szufladzie leży do dziś historyczna płyta Windows XP Professional PL , bez Sevice Packa z końca 2001 roku (wersja RTM),

Dyskusję na temat , który z pakietów poprawek jest lepszy uważam za bezcelową jak dyskusję o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Dla mnie zdecydowanie bardziej odpowiada SP3. Po za tym sam wprowadziłem do własnego XP tyle zmian i poprawek że goły XP i tak się chowa.

Oboje macie rację, w sumie Service Pack 3 do Windows xp wnosi wiele aktualizacji, potrzebnych i niepotrzebnych, ja osobiście używam WinxP z SP3 na maszynie wirtualnej i nie sprawia mi większych problemów czy jest tam elementy więcej czy mniej, o tym co piszecie warto rozpatrywać naprawdę na słabych maszynach. Poza tym w poście nie pyta użytkownik czy ma zainstalować SP3, czy nie instalować, bądź co z nim zrobić, tylko pytanie wyraźnie dotyczy directX. Odpowiadając na post szanownego kolegi, ujmę to w ten sposób, że directX, nie powinien sprawiać tutaj problemów. Problem może leżeć bardziej po stronie konfiguracji, bądź sterowników, albo “zawalonego śmieciami” systemu. Na początek proponowałbym wykonać skanowanie CCleaner-em, następnie sprawdzić Antimalware

Przy okazji: Direct X 9.0c instaluje sie również bez problemów na komputerach z Windows 98 i pozwala tym samym na płynniejsze działanie gier , chociaż już większość gier współczesnych uruchamia się i instaluje jedynie poczynając od systemu XP s service packiem 3 , na wcześniejszych występuje problem z instalacją ponieważ nawet wersja 3.1 instalatora Windows z SP2 nie uruchomi niektórych instalacji gier.