Zmiana wersji przeglądarki IE11 -> IE7

Witam. Mam pewien problem, mam pewien kurs na płycie który można uruchomić jedynie w przeglądarce Internet Explorer i to w wersji 7.0. Czy istnieje możliwość usunięcia wersji nowszej i zainstalowania starszej? Mam system Windows 7 x64

IE7 chyba nawet nie powstał w wersji dla Windows 7, więc jego instalacja na tym systemie nie będzie możliwa.

 

Zamiast tego możesz wypróbować kilka innych metod:

a) użyć “trybu zgodności” (ikonka “pękniętej” strony na pasku adresu);

b) użyć narzędzi deweloperskich: klawisz F12, na czarnym pasku z lewej jedziesz do ostatniego przycisku (z ikoną monitora), a następnie tryb dokumentu i ewentualnie wszystko inne, co się da przestawiasz na wersję 7.

 

W ostateczności (z tym, że należałoby sprawdzić, czy takie użycie będzie zgodne z licencją) Microsoft udostępnia obrazy różnych wersji IE na różnych wersjach Windowsów do instalacji w maszynach wirtualnych na potrzeby testowania działania witryn http://www.modern.ie/en-us/virtualization-tools#downloads

Jaką masz dokładnie wersję Windowsa?

Pomyłka, wersja jaką chcę to IE9 a nie 7. A system Windows 7 Ultimate x64

Możesz spróbować odinstalować ie 11 w panelu sterowania, przedtem jednak dla pewności zrób nowy punkt przywracania systemu. Domyślnie w Windows 7 jest ie 9 z tego co pamiętam.

Już problem rozwiązany. Wystarczyło odinstalować aktualizację IE i zrestartować.