Zmiana Wersji systemu

Witam

Mam laptopa z oryginalnym systemem windows vista home premium i czy da radę zmienić wersję 32bitową na 64bitową? na tym samym kluczu? i jak to zrobić

Trzeba się zaopatrzeć w płytę instalacyjną odpowiedniej wersji i zainstalować od nowa. Niestety możesz mieć problem bo klucze wersji OEM Windowsa niezbyt lubią być akceptowane przez instalatory “normalnych” wersji.

Napisz mi jaki to laptop :lol:

Dużo laptopów , posiadałem kiedyś HP dv5 było i jest przygotowanych do takiej pracy.

We wspominanym HP miałem info w systemie ze mogę zastosować zarówno 32 jak i 64 bit.

Podaj dane laptopa i zapoznam się na stronie producenta =D>

MM6521

Jest to Samsung R610

Ma$$ey14 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Na początek :lol: na twym laptopie lepiej i szybciej będzie śmigać 32 bitowa,64 bitowa będzie znaczniej obciążać ram i mulic laptopa.

Takie są opinie na forum Samsunga dotyczące twego laptopa na stronie producenta.

Zmiana systemu jest możliwa nawet w taki sposób jak chcesz to zrobić. Kliknij na komputer, następnie partycja C , następnie Windows i zjedz aż do System 32 systWOW 64

one są obok siebie , mogą być także zapisane odwrotnie. , będziesz musiał sformatować partycje C i zapisać następnie z płyty jako 64bit.

Jednakże jak pisałem wersja 64bit znacznie spowolni system. Jeżeli już chcesz wzmocnić i przyspieszyć laptopa to radziłbym zainstalować Świerzy windows 7 64 bit.

Lub windows XP. Poza tym radzą na forum Samsunga aby zabezpieczyć się w buck-up wszystkich programów gdyż występują problemy z niektórymi programami i sterownikami.

Jeżeli natomiast twoja wersja jaka masz aktualnie na laptopie nie będzie posiadać zarówno 32 jak i 64 bit wersji musisz zainstalować nowa wersje 64 bit visty.

Samsung R610 występuje tam w kilku wersjach -różnice procesora oraz ramu , także blue ray i bez blue ray.

Laptop ma dobra opinie i oceniany jest na poziomie 75% w skali od 0 do 100.

Jeżeli natomiast laptop ten służy Tobie tylko do przeglądania netu, oglądania filmów oraz pracy biurowej to radziłbym Tobie zapoznać sie z bardzo lekka wersja Linuxa o nazwie peppermint 3. Możesz wypróbować z dysku wirtualnego a sam system wgrać na płytę lub USB. Właśnie z małego netbooka wyrzucilem win7 i zainstalowałem peppermint3. Szybkość z jaka on działa jest nie do opisania. Sam system zajmuje na dysku tyle miejsca ile dobrej jakości =D> film HD niecale 512 MB i masz za darmo.

http://peppermintos.com/screenshots/

Jest to możliwe.

Zobacz zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html