Zmiana wielkości czcionki

Witam serdecznie.

Czy jest jakiś sposób na zmianę wielkości czcionki w Windowsie 8.1? Nie chodzi mi o opcję “Zmień ustawienia wszystkich elementów” w ustawieniach ekranu, bo chcę zmienić tylko tekst.

Tak, wiem, że również w ustawieniach ekranu jest opcja “Zmień tylko rozmiar tekstu”, ale ustawia paski tytułu, menu i ogólnie wszystko oprócz tekstu głównego.

Może da się to jakoś zrobić przez edytor rejestru? 

Bardzo proszę o pomoc, bo poszukuję rozwiązania tego problemu od długiego czasu i jestem już strasznie zdesperowany.

Za mała czcionka zniszczyła mi święta. 

I całe życie.

Na ponizszej stronie (w sekcji: Wprowadzenie->Windows 8->Sprawdzanie rozmiaru czcionki) jest instrukcja jak powiekszyc czcionki:

http://support.microsoft.com/kb/2638466/pl

Na tej stronie jest opisana opcja “Zmień ustawienia wszystkich elementów”, a ja chcę zmienić TYLKO ROZMIAR TEKSTU , co, jak widać, niezbyt dobitnie podkreśliłem w pytaniu…

A czy u dołu tego okna nie ma sekcji w rodzaju “Zmień tylko rozmiar tekstu” i listy rozwijalnej z nazwami elementów, które maja podlegać zmianie?

Owszem, jest. I, co również podkreśliłem, zmienia wszystko oprócz głównego tekstu.

 

No to najpierw powiększ wszystko opcja u góry okna, a potem belki/menu i pozostałe obiekty, które Twoim zdaniem są zbyt duże, pomniejsz opcjami dostępnymi u dołu okna.