Zmiana wielkości ikon w Windows XP


(Longhorn2009) #1

Czasami chcemy, aby nasze ikony wyglądały... inaczej. Prostym sposobem na to jest zwiększenie ich rozmiarów. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy z nich to :

PPM na wolne miejsce tła pulpitu | Właściwości | zakładka Wygląd | Efekty... Teraz w nowym oknie Efekty zaznaczamy opcję 'Użyj dużych ikon'. Potem kilkamy już tylko podwójnie OK w poprzednio otwartych oknach.

Od teraz nasze ikonki będą o 33% większe. Jednak jeśli chcemy mieć je jeszcze większe, to musimy się posłużyć programem TuneUp, który jest niestety komercyjny lub tym co mamy już w systemie, czyli Edytorem rejestru. Aby się nim posłuzyć do wykonania edycji wielkości naszych ikon musimy go uruchomić.

Klikamy więc skrót klawiaturowy [Windows + R]. W tym momencie uruchomi nam się nowe okno Uruchamianie. Wpisujemy w nim

po czym wciskamy OK. Uruchomi się Edytor rejestru. Przechodzimy w nim do klucza HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics i tworzymy lub modyfikujemy istniejący już ciąg o nazwie Shell Icon Size. W polu 'Dane wartości' wpisujemy żądaną wielkość ikon w pikselach (domyślnie jest to 32). Przy czym im mniejsza wartość tym mniejsze ikony.


(mawej) #2

Można obejść się bez regedit a dokładniej

PPM na pulpicie \ Właściwości \ zakładka Wygląd \ Zaawansowane \ element Ikona \ i rozmiar