Zmiana wielkosci partycji i brak recovery

Witam… z racji posiadania jednej duzej partycji C postanowilem ją podzielić na kilka mniejszych…

Nie ruszałem partycji recovery… zmniejszyłem C i utworzyłem F

Teraz nie działa recovery przez to… jak to naprawić?

Posiadam klucz tego windowsa 8 oraz identyfikator produktu… czy mogę pobrać jakąś wersję z sieci i instalować na czysto z mojego klucza?

Jak wygląda teraz rozłożenie partycji? Jaki producent notebooka? Nie nagrałeś recovery na płyty?

Bezpieczniej jest to zrobić z jakiegoś oryginalnego nośnika.

http://images.tinypic.pl/i/00338/sssyijr4ij0i.jpg

lenovo

najpierw przywrocilem system z recovry… potem zrobilem dodatkowe partycje z c… sprawdzam recovery zeby zrobic kopie systemu i nie dziala ;(

tak widzi partycje paragon backup http://images.tinypic.pl/i/00338/fufwqh9zkgg5.jpg

czy moj klucz oem bedzie pasował do jakiejś wersji z sieci ? prosze o odpowiedz… az tak mi nie zalezy na recovery byle żebym miał kopie nośnika na płycie pasującą do mojego klucza help

no wystarczy że pobierzesz system w odpowiedniej wersji jaką masz i bedzie ok.

ja osobiscie nawet nie polecam recovery bo instaluje sporo nie potrzebnego softu.

Dodane niedziela, 24 lutego 2013, 23:14

no wystarczy że pobierzesz system w odpowiedniej wersji jaką masz i bedzie ok.

ja osobiscie nawet nie polecam recovery bo instaluje sporo nie potrzebnego softu.

Coś ty to porobił ? Człowieku żeby winda prawidłowo działała może mieć max tylko 3 partycje na dysku .

Zrobiłeś sieczkarnie a teraz się dziwisz że ci nie chodzi.

Zależy które to Lenovo - w ThinkPadach nie jest tragicznie - sam decydujesz co doinstalowujesz (są elementy, o których decydować nie można, ale nie są jakieś mocno pamięciożerne) - soft do zarżadzania energią (i dbania o baterie) jest niesamowicie przydatny. Znalazło by się jeszcze kilka elementów.

Poczytaj o partycjach podstawowych, rozszerzonych etc :wink:

Będzie pasował.

Jeśli chcesz jeszcze korzystać z recovery to spróbuj cofnąć się do stanu początkowego dysku (ewentualnie zrób dwie partycje).

wiec ustawienie ponownie 2 partycji tak jak było początkowo przywróci działanie recovery? zastanawia mnie czemu to sie tak zrobiło przecież nie zmienijszałem tych ukrytych partycji nazwanych OEM tylko C zmniejszyłem dodając nowe partycje… sam ten fakt sprawił że recovery nie działa? doszły tylko nowe litery partycji stare są bez zmian

poczytam choc nie wiem co mi to da nabywając taką wiedze :wink:

Moim zdaniem większa ilość partycji może mieć wpływ na odczyt partycji recovery (brak widoczności tej partycji). Sam mam zrobione dwie partycje (C i D) z jednej początkowej © w Lenovo ThinkPad i problemu z recovery nie ma.

http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-3000 … a-p/685295

może ktoś przetłumaczyć odpowiedź na dole? ten sam problem z tym że ja nie skasowałem D tylko dodałem nowe partycje zmiejszając C

potrzebujesz oryginalnych nośników (płyt DVD), które przywrócą oryginalny układ partycji i przywrócą działanie moduły przywracania systemu.

a dokładniej? skąd wziąć te oryginalne nośniki i co z nimi zrobić? bo do lapka nic żadnych płyt nie dali… co moim zdaniem jest tragiczne

Cześć

W laptopach z preinstalowanym systemem masz partycję recovery z której przywraca się system. Do tego cześć producentów dodaje płyty recovery a cześć pozostawia kwestię ich wykonania w rękach użytkownika podczas pierwszego uruchomienia laptopa.

Jeżeli ktoś nie posiada płyt recovery bo producent ich nie dołączył do laptopa bądź zapomniał je wykonać a dokonuje operacji na partycjach sam najczęściej prosi się o kłopoty.

bo to jest głupota żeby miec dwie partycje z czego C-800giga i D np 20giga… i co… robisz recovery i tracisz dane

teraz pytanie czy usuwając utworzone nowe partycji tak aby przywrócić tylko te dwie partycje które były w oryginale czy C znowu zrobić 800giga i to D 20 giga (D nie ruszałem) przywróci działanie recovery?