Zmiana Win 7 32 bit na Win 7 64 Bit

Na początek. Mam dwie partycję C oraz D. Chciałbym przeinstalować system z 32 bit na 64 i teraz moje pytanie.

Czy nie ma żadnych przeszkód bym zainstalował 64 bitowy system ? Czy chciałbym zachować partycję D, czy nie będę musiał jej formatować?

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions

(i nie sugeruj się tym że piszą tam o Viście - zasady są takie same)

Ostatnie zaś pytanie wymaga byś je jeszcze raz sformułował.

O ile masz CPU 64bit [o ile nie jest kompletnym zabytkiem, to zapewne masz] większych przeciwskazań nie widzę, a niewątpliwą zaletą jest obsługa 3+ GB RAM

  • przy obecnych cenach mało kto ma mniej niż 4 GB. No chyba że masz oprogramowanie niezgodne z wersją 64bit [problemem mogą być zwłaszcza stare,

niskopoziomowe zabezpieczenia jak np: dyskietkowy CopyControl opierający się na 16bitowych sterownikach niezgodnych z OSami 64bit.

Nie będziesz musiał. Wybierz instalację niestandardową i ręcznie wskaż gdzie OS ma być zainstalolwany. Wskazane wcześniejsze sformatowanie partycji zewnętrznym

programem by pozbyć się śmieci i jednocześnie nie wchodzić w tworzenie tej upierdliwej partycji 100 mb na boot.

Przerabiane parę razy zanim wreszcie postawiłem Win7 HP 64bit na z mobo bez xEFI (tylko zwykły BIOS) na 3 TB bootowalnej macierzy RAID0 przy przejściu z Win7HP 32bit

na 64bit po zwiększeniu ilości RAM. A tak swoją drogą - mam po tym ochotę powiedzieć kilka dosadnych słów “geniuszowi” w MS, który wpadł na pomysł by wersja

upgrade Windows 7 do zainstalowania wymagała nie włożenia oryginalnej płyty upgradowanego starszego systemu (jak wszystkie poprzednie OSy) ale koniecznie

zainstalowania na dysku poprzedniego OSa, bez możliwości wyboru sposobu sprawdzania. Wydłużenie każdorazowej instalacji to jedno (przy ponownym stawianiu systemu od zera trzeba instalować

2 systemy po kolei - najpierw XP, potem Win7), dwa że czasami bez wykonania bootowalnej płyty ze zintegorowanymi sterownikami po prostu się nie da. Ktoś w MS nie pomyślał że

w pecetach AD2009 i późniejszych może fizycznie nie być kontrolera FDD do podania XP sterownika RAID. O ile Win7 nie ma z RAIDem problemu prosto z pudełka, to XP już tak

  • co się napracowałem przez to przy stawianiu Win7 HP 64bit upgrade na Asusie M4A77TD PRO (nie ma kontrolera FDD) z partycją systemową (bootowalną) na macierzy o łącznej

pojemności 3TB z płytą bez biosu xEFI to moje. Najważniejsze że działa jak chciałem bez nieszczęsnego GPT (wymagany UEFI BIOS) i do tego nawet bootowalne partycjonowanie

(Parted Magic z opcją wsparcia dla host RAID) oraz backup konieczny przy RAID0 - EaseUS todo Backup Free 4.0.0.1 ze zrobioną bootowalną płytą WinPE do backupu po doinstalowaniu

ręcznym Windows AIK oraz dodatkowo zrobienu PreOS środowiaka bootowalnego WinPE na macierzy do przywracanai backupu na takiej macierzy w razie nie podnoszenia się OSa po większym padzie.