Zmiana Windows na Linux i co dalej?

Jestem jeszcze młody i pracuje w .NET z Windows byłem związany cały czas.
Związku z tym, że pojawił się cukiereczek jak .NET Core i ASP.NET Core. Nic mnie dłużej przy Windows nie trzyma. A chciałbym się pobawić też innymi językami i technologiami

Tak więc wywaliłem Windows na przez kilka miesięcy będę “próbować” Linuxa. Linux Mint 18 Cinammon.

Skonfigurowałem sobie trochę, zainstalowałem aplikacje… i… i co dalej?:slight_smile:

Jako, że jestem studentem i programistą brakuje mi kilku rzeczy. A może nie mam wolnych odpowiedników?

Tak więc z Windows brakuje mi Visual Studio. Jego InteliiSense oraz jego smaczków Wiem, że tego na Linuxa nie ma.
Pobrałem Kate, Gedit i Eclipse. Tylko czego używać?

Szukam też lekkiej przeglądarki plików graficznych. Tylko przeglądarki! Do edycji mam GIMPa.

Do filmów pobrałem VLC. Na Windows też go używałem.

Do FPT FileZilia.

Programować będę AngularJS, Node.js, .NET Core, .NET ASP.NET Core, c, cpp i coś pewnie jeszcze znajdę do Raspberry PI.

Szukam: edytora tekstu do programowania, przeglądarki zdjęć, odtwarzacza muzyki, aplikacji do zarządzania hasłami(KeePass na Windows), kalendarza gdzie można dodawać zadania i notatki z przypomnieniem

Dużo siedzę w Internecie jak to student i młody szczyl i używam Firefox. Na Windows używałem Vivaldi.

Ktoś może przenosił się z Windows na Linux lub używa Linuxa na co  dzień i może się wypowiedzieć?

PS: Windows 10 zainstaluje na wirtualce dla VS.  
PS 2: Będzie trzeba się w końcu nauczyć kompilować kod z linii komend a nie klikać F5 w IDE

 

Dopóki Microsoft nie wyda pełnoprawnego Visuala na Linuksa, odpuściłbym sobie. Chyba że wystarczy ci MonoDevelop.

https://alternativeto.net/