Zmiana windowsa 8.1 na 7 potrzebuje pomocy

Witam, na poczatku chcialbym powiedziec ze nie pisze za duzo na forum i z gory przepraszam za błedy.

Mianowicie 3 miesiace temu kupilem komputer miał od poczatku win 7, robiłem format komputera wiec stwierdziłem ze skoro robie format to wgram odrazu win 8.1. To byla moja najgorsza decyzja. Pracuje na tym komputerze cały czas, dysk osiąga 100% w menadżeże non stop komputer sie nagrzewa, wolno chodzi, długo uruchamia. Szkoda mi go wiec chciałem zmienić system na 7 proffesional z powrotem lecz nie wiem CZY JEST TO MOŻLIWE. Szukałem w internecie czy moge tak zrobic lecz nic nie znalazłem.

Więc szukam pomocy u was :smiley:

Można z powrotem wgrać windows 7 ?
W jaki sposob to zrobic ?

Można podobnie jak instalowałeś Windows 8.1 z Pendrive/DVD. Wystarczy skasować w instalatorze partycje i utworzyć nowe/nową.

Chyba, że chcesz ratować konfigurację gier i programów co nie zapisują tego w chmurze…

Ważne pliki wrzucasz na zewnętrzny pusty nośnik lub do chmury (mega / pCloud / drive by Google / OneDrive).

Nie polecałbym mechanizmu „Anytime downgrade” jak taki przetrwał (bo zachowasz znaczną część konfiguracji/plików „na łatwiznę” - Windows 7 może dalej chodzić kulaowo po tym).


Obraz Windows 7 z SP1 można próbować pobrać ze strony MS za podaniem klucza produktu (najwyżej wywali błąd że raczej producent typu HP/Dell powinien na wieki go udostępnić).

Lub opcjonalnie tym:

https://www.heidoc.net/php/Windows-ISO-Downloader.exe


Dodatkowo sprawdź stan swojego HDD/SSD - może to już prawie trup a BIOS/UEFI jeszcze nie ostrzega.

Opcjonalnie może czas na SSD, jak kupiłeś 8-10 letni PC „polizingowy”.

1 polubienie

Zaleca mi wymiane dysku twardego HDD
a obraz juz pobieram ze strony

jak chce wymienic dysk to w ktorym momencie gdy sformatuje komputer ? podlacze dysk i podepne pendrive z windowsem czy jak ?

Najlepiej wymienić na odłączonym od zasilania PC/laptopie (nawet jak PC wspiera dodawanie dysków na gorąco - czasem do włącznia w UEFI/Biosie dostępne jest).

Format do wymiany ma niewiele wspólnego (sekcje rozruchową można przestawić by preferowała start z SSD a potem dopiero HDD). Sformatowanie HDD lub oczyszczenie jego z sekcji rozuchowej Windows 8.1 / 7 po prostu pozwoli uniknąć tego że ma na liście widocznego Windowsa 7 z SSD i powinien komputer pomijać dysk jak jednak będzie ustawienie startu najpierw z HDD (przeskoczy na kolejny wykryty dysk np. zakupiony później SSD).

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.