Zmiana windowsa xp na 7

Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad przesiadką z xp na win 7, tak o po prostu mi sie zachciało choć nigdy nie byłem skłonny do siódemki tak teraz mam ochotę coś zmienić w komputerze

No ale moje pytanie jest następujące, czy 7 w ogóle będzie mi płynnie chodził na moim komputerze, specyfikacja między innymi wygląda następująco:

Athlon 64 X2 5000+ 2.81GHz

Asus GTS250 1GB

2GB ram

Pociągnie mi ten sprzęt spokojnie 7 żeby dało się na nim jeszcze w coś pograć, czy to za słaba maszyna na siódemke?

Pozdrawiam i liczę na jakieś podpowiedzi czy jest sens zmiany czy zostać na xp który już mi się “znudził” po tylu latach

Lavoholic.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … quirements

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … de-advisor

http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … 97c146af15

Tak wiem doskonale jakie są wymagania systemowe do pracy siódemki, ale nie chodzi mi o to, tylko o to czy to będzie działało u mnie jako tako, bo jak wiem jak coś wymaga 2gb ramu (mowa o win 7 64bit) i ja mam te dwa giga, to chyba to za mało do normalnej pracy… dlatego pytam czy jest sens w ogóle się w to bawić, i jeśli mam procesor 64bit to windows 32 spokojnie może być, czy musi być 64? w sumie głupie pytanie bo xp też mam 32 bity a działa bardzo dobrze, no ale wolę się upewnić

Sam system będzie działać bez problemów ale granie na nim to nie najlepszy pomysł. Po drugie kupno nowego systemu który kosztuje prawdopodobnie tyle co twój cały sprzęt nie ma chyba sensu.

64 bity nie opłaca Ci się - więcej pamięci Ci zeżre a żadnego konkretnego pożytku z tego mieć nie będziesz (tak, zaraz tu przyjdzie ktoś kto będzie udowadniał że cofasz się przez to w czasie, bity się marnują i przechodzą na Ciemną Stronę Mocy itp itp). 32 bitowy spokojnie możesz zainstalować - na swoim komputerze mam 2GB ramu i 32 bitową 7 (teraz to właściwie 8, ale mało ważne) i spokojnie daje sobie radę - Netbeans/Visual Studio, maszyna wirtualna, przeglądarka, jakiś player i ciągnie to wszystko bez problemu.

Spokojnie instaluj ja od 2 miesięcy siedze na 7-ce a ma 1GB ram karta ATI Radeon 9600 Procek AMD Athlon XP 2200+ i nie narzekam do normalnej pracy twój komp będzie spoko dawał rade. Inni to tylko dokup i dokup a tak na prawde to mają od razu po 4GB ramu i im chodzi dobrze a to jest bzdura że by instalować 7-ke to trzeba mieć już zaje…y sprzęt

O kupno się nie martw, bo te 200zł na win 7 home premium to raczej nie dużo, fakt kompa nie mam dobrego… ale nie gram zaś w nowe żadne tytuły, a w to co gram na xp chodzi mi idealnie, może tak zostanie na siódemce?

Czyli mówicie że można się pokusić na tą siódemke 32 i będzie to jakoś działało?

Edit: te gry w które gram nie biorą mi nawet 1gb ramu, max to około 900mb. więc mam nadzieje że to jakoś ruszy wszystko

U mnie system Professional zabiera 400-500MB Ramu więc u Ciebie te gry co chodzą to spokojnie będzie śmigać

Dokup 2GB pamięci ram, zainstaluj x64 i będzie gites

Dzięki za szybkie odpowiedzi, oby to się jakoś sprawowało :slight_smile: temat można zamknąć, dziękuje raz jeszcze

Ja też mam takiego samego kompa tylko że u mnie P4 511 2.8/1mb/533 i jest naprawdę dobrze nawet teraz testuję trochę server 2008 r2 i jest spoko. A ty masz 2x więcej od nas kompa to będzie śmigać całkiem ładnie i spokojnie. Nie będziesz musiał się przejmować niczym chyba że jakimś cudem wykorzystujesz ponad 2gb ramu.