Zmiana Windowsu 8 na 7

(Uru1996) #1

Witam mam pytanie czy mogę zmienić z Windowsa 8 na WIndows 7. Kupiłem laptopa z wgranym Windowsem 8 lecz bardzo nie przypadł mi do gustu. Nasuwa się pytanie czy jest możliwość zmiany na 7 oryginalną od microsoftu? Zwracam się z pytaniem bo nie chce piracić systemu jak mogę mieć oryginalny

(Scorpions.B) #2

Jeśli naprawdę nie chcesz korzystać z kafli to zainstaluj sobie program imitujący Menu Start. Jeśli chcesz mieć oryginalny Windows 7 to musisz posiadać Windows 8 Pro i wykonać płatny downgrade lub kupić oryginalny Windows 7. Jednak lepiej zostać przy Windows 8 z programem imitującym Menu Start.

(Switu95) #3

Jeżeli irytują Cie kafelki na yt jest mnóstwo poradników, na tema automatycznego włączania pulpitu. Ale osobiście polecam kafelki, nawet mychą jest to ułatwienie, wystarczy umiejętnie je uporządkować i dużo lepsze niż tradycyjny pasek start. :slight_smile:

(eddie71) #4

Osobiście używam Classic Shell (na Win8x64 pro desktop) i od początku nie mam żadnych problemów:

Program blokuje widok kafelków i masz pulpit jak z takiego Windowsa, którego sam wybierzesz.

Po za tym zawsze możesz się dostać do kafelków przesuwając kursor w prawy narożnik.

Oprócz tego są jeszcze inne programy przywracające Menu Start, których nie sprawdzałem.

(Uru1996) #5

Dziękuje wszystkim za rady

//można zamknąć