Zmiana właściciela a licencja

Czytałem że po aktualizacji z win 8.1 do win10 licencja jest przypisana do konta outlook.com
Co jeśli kupię taki laptop, wykonam mu przywracanie pełnego czystego sytemu i zaloguję go do mojego konta live.com czy system będzie aktywowany jeśli tak czy nadal w pełni legalny?

Nie do końca rozumiem - chcesz przenieść licencję na inny komputer?

komputer zmienia właściciela a licencja wyczytałem przypisana jest po aktualizacji do konta Microsoft

Licencja jest przypisana do sprzętu przede wszystkim. Dopiero na drugim miejscu znajduje się przypisanie do konta. Dlatego może - napisz dokładniej co chcesz zrobić / osiągnąć - bo to co napisałeś to można zrozumieć na co najmniej 2 sposoby…

nie chce problemów z legalnością kupując używany sprzęt

Rozumiem, że nosisz się z zamiarem kupienia używanego laptopa z preinstalowanym systemem. Obecnie klucz Windowsa w takich urządzeniach jest wpisany w UEFI. Z tego co kojarzę nawet jeżeli poprzedni właściciel będzie chciał ponownie aktywować system z pomocą konta M$ to nie uda mu się to, bo do tego wymagany jest sprzęt, do którego został przypisany. Kupujesz używany sprzęt. Gdy przypisujesz klucz do konta M$ to za każdym razem otrzymujesz nowy klucz cyfrowy - piszę o nowym koncie. Jest zdaje się limit takich aktywacji, po których będziesz musiał łączyć się z infolinią Microsoftu, ale dodam, że jednoczesne używanie tego samego klucza z preinstalowanego systemu jest niemożliwe. Wyciągnięty klucz nie powinien w ogóle działać. Poza tym sam od siebie klucz nie jest przypisywany do konta M$. Trzeba to zrobić ręcznie.

Tak przynajmniej to wygląda w zawiłej polityce licencjonowania Microsoftu.

1 polubienie