Zmiana wyglądu instalacji Windows XP


(Grzech U007) #1

Witam.

Jak zmienić wygląd domyślnej instalacji Windy? Domyślnie jest niebieskie tło i tam postęp instalacji. Wiem że da się jakoś to zmienić bo nieraz natykam się w necie na tego typu wersje Windows XP. Tu przykład:


(Jan Szatan) #2

takie przeróbki chyba są niezgodne z licencją;]


(system) #3

A po co chcesz zmieniać? jeszcze syfu sobie narobisz, to tak jak ze zmianem wyglądu xp też niezgodne z licencja, tak mi sie wydaje:)


(Majestic 007) #4

to źle Ci się wydaje


(system) #5

Man! miałem na myśli typu themesXP (skórki inaczej) ta działka a nie zwykła zmiana wyglądu:) ale nie dodałem czy nie napisałem więc miałeś prawo pisać:slight_smile:


(fiesta) #6

Grzech_u czy w celu ładnego obrazka w czasie kilkunastominutowej instalacji systemu warto grzebać się w kodzie instalatora systemu Windowsa :o :?

IMHO te obrazki to zwykla ściema, bo wydaje się niemożliwe uzyskanie obrazu o takiej jakości i rozdzielczości bez zainsatlowaneych sterowników do karty graficznej :P:P:P:P


(Joemix) #7

Uruchom instalator XP z poziomu WIN 9X i zaktualizuj do najnowszej wersji systemu - piękniejszego instalatora chyba nie ma :stuck_out_tongue: a te obrazki co chodzą po necie to przeróbki jakichś pirackich wersji, coderzy sie bawią i okrawają system i take tam - wszystko to niezgodne jest z licencją i Windows taki jest nielegalny - omijać szerokim łukiem (do tego stopnia ze wszyswaja w Windows roboty i inne śmiecie w sposób taki że antywiry tego nie łapią)


(dagetto) #8

Trzeba przerobić płytę instalacyjną programem nLite: http://www.nliteos.com/

Tu jest conieco na ten temat: http://www.ivor.ovh.org/nlite.php#dodatki


(Arturlojko Allegro) #9

Siema! Żadnym programem typu nLite czy WUCD tego nie zrobimy ponieważ takie tło instalacji jak przedstawił jako przykład Grzech_u jest zapisane w formacie *.dll. Więc nie wystarczy zapisać jakiegoś obrazka w foracie DLL i mamy innt wygląd. Jest tylko jeden taki sposób aby pomyślnie zmienić tło instalacji a nawet modyfikować napsiy typu "Nowy ekscytujący wygląd" i tu możemy napisać coś od siebie. ;D! Dzięki programowi ResHacker możemy zmienić instaloatora do niepoznania!! Mi udało się nawet utowrzyć własną wersję Windows XP o nazwie Black Edition w wersji 1.0 która cieszy się wielkim powidzeniem.

Jeżeli ktoś chce nauczyć się modyfikacji instalacji Windows zapraszam do mnie!! Odpowiem na wasze każde pytanie na GG!!

Mój numer to: 968269. Mogę pokazać jak można zmienić instalatora Windows XP jakby nie był z Microsoftu :stuck_out_tongue_winking_eye:. Zapraszam ;D