Zmiana wyglądu menu start

Cześć, czy jest możliwość zastąpienia przycisku zamknij ze strzałką z dodatkowymi opcjami tak, alby w tym rzędzie znalazły się dwa przyciski jak to było w xp? Nie chciałbym klikać strzałki aby wylogować się z systemu :wink:

2019-12-15_134420

1 polubienie

Zobacz czy pozwala na to fork ClassicShell:

Na pewno da się w nim zmienić akcje “zamknij” na wyloguj - już przynajmniej mniej klikania jak rzadko zamykasz.

Zamykać można przyciskiem na obudowie.

O ile sobie go nie wyłączył, bo trolle w trakcie pracy mu go wciskały bez opamiętania.

Cześć.
Aby zmienić polecenie zamknij na wyloguj nie trzeba żadnego softu :slight_smile:

2

Jedyne co udało mi się osiągnąć to taki widok, dzięki za soft, wkurzająca była ta strzałka :).

1

1 polubienie

Można także utworzyć bezpośredni skrót do wylogowywania na pulpicie. Wystarczy utworzyć nowy skrót na pulpicie, następnie w ścieżce do lokalizacji elementu wpisać shutdown -l. Tak utworzonemu skrótowi można zmienić nazwę na bardziej przyjazną i opatrzyć go elegancką ikonką. Nie trzeba nawet sięgać do menu start. W sieci można znaleźć wiele przełączników dla polecenia shutdown, które mogą w znaczny sposób ułatwić pracę na komputerze :ok_hand:

Słyszałem o tym rozwiązaniu, nawet je stosowałem ale w innej formie. Utworzyłem w menu kontekstowym submenu na te skróty:

Obraz%203.

Ta aplikacja jest o tyle fajna, że pozwala dodać swoje aplikacje w miejscu gdzie były dostępne tylko skróty typu panel sterowania i mój komputer:

2 polubienia