Zmiana wyglądu na klasyczny poprzez plik .bat (+ wyłącznie)

Siema. Mam małe pytanko, a więc, czy jest możliwość stworzenia pliku .bat ( lub coś innego, nie ogarniam ), który pozwoliłby włączyć wygląd klasyczny ( win 98 ) i np. drugi który powracałby do win 7 aero. Wiem, wiem, wystarczy wejść z “personalizuj”, minuta roboty. Ale tutaj nie chodzi o to, klasyczny wygląd jest strasznie nie przyjemny chciałbym mieć możliwość włączenia i wyłączenia go poprzez otwarcie pliku, i co najważniejsze nie zmieniała by się tapeta. Mianowicie, 1klik - wygląd 98, 1klik - wygląd aero win7 ( w 2 plikach czy cos ). Jeżeli jest taka możliwość prosiłbym kogoś znającego się na rzeczy o w miarę zrozumiałą instrukcję dla laika. Pozdrawiam.

A co to ma wspólnego z działem Hardware, Sterowniki? Tym razem przenoszę do odpowiedniego działu. Następnym razem proszę zapoznać się z opisami działów - temat założony w niewłaściwym dziale trafi do Kosza.

Okej. Dziękuję za przerzucenie. Jestem tu nowy i trochę nie ogarniam. Następnym razem się zastosuję. Zna ktoś rozwiązanie? : )

Guglaj pod ThemeTool.exe

Witam,

jedyne co przychodzi mi do głowy to, wpisanie w pliki bat:

dla trybu bez aero (nie wchodzi do wyglądu klasycznego,tylko do podstawowego aero) i:

do powrotu aero.

możesz też użyć poleceń (przywraca do stylu klasycznego, jednakże nie pamięta tapety):

dla wyłączenia aero:

do włączenia:

Pozdrawiam

Dzięki za pomoc, jednakże znalazłem już odpowiedź. Dla innych, z tym samym problemem, dodaję krótką instrukcję jak to zrobić.

Wygląd klasyczny - ON

1.Wchodzimy w notatnik.

2.Wpisujemy NET STOP “Themes”

3.Zapisujemy jako plik .bat pod dowolną nazwą

Wygląd klasyczny - OFF (wygląd aero)

1.Wchodzimy w notatnik.

2.Wpisujemy NET START “Themes”

3.Zapisujemy jako plik .bat pod dowolną nazwą

Mam nadzieje że jeszcze komuś to się przyda.

Albo używając PowerShella. Google - How to Change a Windows Theme With PowerShell