Zmiana wyglądu w tray (zamiast dnia to data)

Witam. Mam problem z datą w tray-u. Ostatnio użytkownik @** KAZDAN63** doradził mi że to błąd kompozycji. Otóż obecnie mam inną. A godzina jest wyśrodkowana, a daty nie ma. Jak zrobić, żeby data była? Niżej załączam zdjęcia jak to wygląda:

cdc09ab45bd089d5gen.jpg

http://images76.fotosik.pl/335/1edbefc9230fbc4fgen.jpg

 

A chcę żeby wyglądało następująco: u góry godzina, a u dołu data

 

We właściwościach paska zadań odznacz “Użyj małych przycisków…”.

To jest przerabiany XP i nie ma takiej opcji. Może coś innego ?

W takim razie radź sobie sam. Nikt nie zgadnie co nagrzebałeś i zepsułeś w systemie.

jak zwiększysz pasek start do dwóch linijek to może się pojawi data

Używasz jakiegoś “theme” dla XP, pewnie symulującego Windows 7, autor tego Theme tak je stworzył aby był sam zegar bez daty, pozostaje Ci poszukać innego Theme, które pokaże również datę, możesz spróbować tego: http://www.deviantart.com/art/Windows-7-Superbar-for-XP-104697395

Ale zawsze pamiętaj o punkcie przywracania systemu przed tego typu zabawą, i backup, jeżeli masz tam wrażliwe dane :wink:

Tak używam, podany link jest to skin do programu ViGlance :). Sam znalazłem inną kompozycję i jest data. Ale wolałbym obecną skonfigurować.

Owszem jak zwiększę pasek o jeszcze jeden raz, niż jest, to się zmieni godzina będzie u góry a data u dołu. Przypuszczam, że jak bym zmienił czcionkę o jeden rozmiar mniejszą (no może o dwa, ale to się okaże), albo inny styl czcionki i by był efekt jakiego potrzebuję :slight_smile:

W rejestrze nic nie grzebię! Tylko jeden raz jak wyłączałem powiadomienia w tray-u :slight_smile:

Bez edytora .msstyles się nie obędzie, był dostępny w sieci: tgtsoft  style builder , w wersji trial, ale czy uda Ci się go znaleźć i opanować, to już inna historia, nie wiem jak z dostępnością tutoriali edycji msstyles dla XP, rozpiską map, temat jest bardzo ciekawy, swego czasu robiłem Theme dla Windows 7, ale to zupełnie inna budowa niż w XP, nie wiem czy uda Ci się wymusić wyświetlanie samej daty, ewentualnie obu, powodzenia Ci życzę, jeżeli się za to zabierzesz, wymaga to sporo cierpliwości :wink:

Popróbuję :slight_smile: Jak będę miał problem to napiszę :slight_smile: