Zmiana wymiarów warstwy w Photoshopie

Mam taki problem: otóz w PhotoShop-ie mam kilka warstw i ta głowna czyli moje “tło” i chce powiekszyc lecz powieksza mi sie wszystko … Jak zrobic by powiekszyc sam jeden “element” ?

Klikasz na brzeg wastwy (musi być włączona opcja “kontrolki przekształceń” oraz “auto zaznaczanie warstw”) i trzymając klawisz myszki powiększasz. Można też zrobić to powiększenia procentowego.

Jeśli chcesz zmienić elementy na tej warstwie, to zaznaczasz ją, z menu edycja wybierasz opcję przekształć lub swobodnie przekształć i modyfikujesz elementy.

tak wiec jestes jakas mozliwosc ? poniewaz robie www i jak sie okazało moje główne tło jest zbyt małe i chciałbtym je powiekszczyć gdyz miesci mi sie mało elementów

ps. jesli swobodnym przekszatłceniem powiekszam to wychodzi mi poza obszar pracy i nic wiecej :S

To zwiększasz obszar roboczy. Warstwa zawsze będzie miała wielkość obszaru roboczego. Możesz modyfikować na niej co najwyżej elementy.

A nie naljtawiej stworzyc nowy wiekszy dokument i przeniesc tam wszystkie warstwy… ?

Opcja Ctrl + T (free transform) mozesz jedynie zmieniac rozmiar i ksztalt obiektow w obrebie pracy.

Mozesz rowniez z menu Image wybrac Image Size i tam zwiekszyc rozmiar pracy ale co za tym idzie wszystkie elementy w oszarze pracy zostą rozciągniete…

Takze najlepszym sposobem jest stworzenie nowego dokumentu i przeniesienie warstw do tego onego dokumentu =].

Pozwole sobie odswierzyc temat…

Jak rozszezyc pole robocze nie ruszajac warstw. Moze jest juz taka opcja w PS CS5 ?

Obraz > Rozmiar obszaru roboczego ( Alt + Ctrl + C )?