Zmiana wyszukiwarki (Firefox)

Ostatnio zmieniła mi się wyszukiwarka używana po wpisaniu czegoś w pasku adresu. Kiedyś jak coś wpisywałem, to wyszukiwało mi w Google’u, a teraz szuka w Yahoo. Po przeczytaniu tego tematu dochodzę do wniosku, że to przez toolbar Megauploadu, który wgrałem, by mieć go w IE (z liska od razu wywaliłem). Jak to zmienić? Próbowałem zrobić coś sam, ale nie udało się.

Wiem znowu mnie pojadą… ale zanim nikt nic lepszego Ci nie poradzi poradzić Ci jedynie mogę mój pseudo sposób… jest niepolecany nawet przeze mnie ale dopóki sam nie trafie gdzieś na sposób lepszy to powiem Ci jak ja robię…

zostawiam włączonego firefoxa (trzeba porobić sobie kopie zakładek :slight_smile: i lepiej zapamiętaj sobie jakie miałeś rozszerzenia) i wtedy twardy restart… czyli wyciągasz wtyczkę… czasem nie pomoże za pierwszym razem ale przeważnie pomaga… czyści Ci się wtedy cały FF… dodajesz zakładki włączasz rozszerzenia i gotowe…

sposób niepolecany… nie odpowiadam za możliwe błędy po takim wyłączaniu kompa :stuck_out_tongue:

już raz mnie kiedyś jż pojechał na tym forum jak to doradziłem ;] ale ten ktoś nie podał lepszego sposobu więc jak chcesz to próbuj ;]

Dziękuję za chęci, ale chyba nie będę ryzykował. Ma ktoś jakiś bezpieczniejszy pomysł?

Naduszasz na strzałeczkę z prawej strony i wybierasz jaką chcesz mieć wyszukiwarkę.

Którą strzałeczkę? Jeśli chodzi o tą między paskiem adresu a przyciskiem “Go”, to nic się nie dzieje. Jeśli chodzi Ci o jakąś na pasku wyszukiwania, to nie używam go.

Robisz tak ?

ac8691d01bf2a6dbm.jpg

Ale mi chodzi o wyszukiwanie poprzez wpisywanie w pasku adresu (ten na lewo od tego, który pokazałeś). Normalnie robi “szczęśliwy traf” Google’a, ale u mnie wyszukuje w Yahoo.

Instalowałeś coś ostatnio ? Widocznie ci sie Yahoo zainstalowało z jakimś programem doinstaluj do firefoxa google tolbar sprawdż czy problem znikną. Jeśli nie chcesz tego tolbara to odinstaluj i sprawdź czy ustawienia pozostały, jeśli nie to nowy profil pozostaje ci założyć

A ja Ci proponuję bardzo proste rozwiązanie: deinstal tej przegladarki, deistal toolbara Yahoo…znajdziesz to w Dodaj-Usuń Programy, machnij sobie OPERA 9.24: ustaw jako domyślną(zapyta się o to)i już… A w niej masz w prawym górnym rogu zaimplementowane GOOGLE Search…poza tym znajdziesz w niej wyszukiwarki OPERA, AMAZON, ONET, ANSWER a jak zechcesz to doinstalujesz sobie inne. Czysto, bezpiecznie, stabilnie, szybko. A przede wszystkim polecam skany antywirem i spyboot, ewentualnie logi Hijacka i SillentRunners do sprawdzenia.

Pozdrawiam

Google Toolbar nie pomaga.

Gdybym chciał Operę to bym jej używał. Nie mówię, że to zła przeglądarka - wręcz przeciwnie. Po prostu wolę Firefoxa.

No trudno. Przemęczę się z tym jeszcze trochę, a potem i tak planowałem robić format.

No wiadome…każdy coś lubi. Tylko po co od razu format…albo po co w ogole format? Spróbuj tak: zciągasz REGSEEKER, deinstal o jakim pisałem, potem systemowy szukacz plików: niech wyszuka wszystko co ma w nazwie YAHOO Toolbar, Dane Aplikacji: usuń foldery FIREFOX i YAHOO, następnie odpalasz RESEEKERA: jest tam opcja SZUKAJ W REJESTRZE->Szukaj za i tu wpisujesz FIREFOX i YAHOO+YAHOO TOOLBAR->to co znajdzie usuwasz, WAŻNE!Ma być zaznaczona opcja TWÓRZ KOPIĘ. Potem zciągnij sobie świeżą instalkę FIREFOXA: najnowszą z załatanymi dziurami i zrób ponowny instal. Skany i logi swoją drogą: zapodaj bo warto usunąć prawdopodobne syfy jakie złapałeś. na forum nie brak fachowców od tego. No ja bym przynajmniej tak zrobił.

Po prostu i tak miałem robić niedługo format. Reinstalować Firefoxa już nie będę, bo nie widzę sensu konfigurować go na miesiąc (format), a potem drugi raz. Co do logów, to też chyba nie ma już sensu.

W każdym razie dziękuję za rady.

A po co format, ja mam system już bez formata pewnie blisko roczku albo ponad roczek i działa.

Defragmentacja na bierząco, czyszczenie systemu co jakiś czas i system chodzi.

Jedyne co do długo dość się włącza/wyłącza ale to tam.

Wiem że jakbym zrobił format to system może z 2tygodnie by pochodził dobrze i później znowu to samo bo programy bym już miał praktycznie wszystkie które używam.

Ale mi przy (prawie) każdej możliwej okazji wyskakuje błąd, co druga gra się wyłącza, z programami też niewiele lepiej.

Wpisz w pasek adresu

about:config

Odszukaj linie

keyword.URL

kliknij na nią .

Wybierz funkcje resetuj.

I Po Krzyku Masz Firefox’a Z Domyślnymi Ustawieniami