Zmiana XP na 7 - co ze sterownikami?

(Zajczyk95) #1

Witam.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Sprawa wygląda tak:

Poprostu przerzucam się z XP na Windows 7 Professional x64, wszytko spoko tylko nie wiem jak to jest ze sterownikami. I tutaj pojawia się moje pytanie... Czy muszę ściągać nowe sterowniki do wszystkiego tzn. nowe czyli x64 czy mogą być te co miałem na XP z SP3???

Jeżeli muszę ściągać nowe to proszę o pomoc ze sterami do płyty głównej bo szukam ale nie mogę za bardzo znaleźć. I teraz jest sprawa bo nie wiem czy bios tez musze aktualizować? chyba nie?

Płyta ze sterownikami płyty głównej wygląda tak:

http://img213.imageshack.us/img213/9456/aaaap150910160701.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/1032/aaaap1509101608.jpg

<--- jest z 2007 roku może stery są kompatybilne?

http://img709.imageshack.us/img709/7120/aaaap150910160801.jpg

<--- tutaj coś jak by współpracowało z Vistą?

Może sterowniki z płyty którą mam będą działały?

OTO MÓJ SPRZĘT:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.09 GHZ

Płyta Główna: ASUS M2A-MX

Grafika: NVIDIA GeForce 8600 GT (512MB) STEROWNIK

Karta dźwiękowa: Creative Audigy LS Audio Processor STEROWNIK

ahha RAM-u mam 2x 1GB

Te sterowniki co podałem linki do nich to będą dobre? ( do karty graficznej to wiem że dobre ale czy do dźwiękówki też dobre??)

Bardzo proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź :slight_smile:

jeżeli potrzebujecie więcej informacji to mówcie co mogę wam jeszcze powiedzieć :slight_smile:

pozdrawiam i z góry dziękuję...

(kosti1) #2

windows 7 ma wszystkie sterowniki,ale zainstaluj stery do grafiki osobno bo te w 7 nie są za rewelacyjne i nie wydajne

-- Dodane 15.09.2010 (Śr) 17:45 --

do karty dzwiekowj tez bo widze ze nie jest integrowana

(Zajczyk95) #3

czyli poprostu po zainstalowaniu 7 nie instalować żadnych sterowników od płyty głównej??

Tylko od grafiki i dźwiękówki tak??

P.S. DZIĘKI WIEEELKIE za bardzo szybką odpowiedź :slight_smile:

(Lufcik) #4

Jeżeli chcesz mieć pewność, że urządzenia będą działały, to musisz zainstalować sterowniki pod system win7 64bit. Jednak nie pod każde starsze urządzenie został wydany. Jeżeli znajdziesz ster pod viste to też zadziała (przynajmniej powinien). Jeżeli Ci sie poszczęści to nawet sterownik pod xp zadziała, ale jest na to znikoma szansa.

W Windows 7 jest fajna funkcja, a mianowice Windows Update. Sam wykrywa i instaluje stery. Ja osobiście na tej funkcji sie nie zawiodłem jeszcze.

Co do karty. Twoja karta nie jest wymieniona jako obsługiwana, albo ja jestem ślepy. Jeżeli jest to będzie ok. Ale ja polecam stronę producenta http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster

Co do biosu. Nie ma takiej potrzeby

(Zajczyk95) #5

ok

czyli po zainstalowaniu 7 nie instalować żadnych sterowników od płyty głównej??

Tylko od grafiki i dźwiękówki tak??

I mam kolejne pytanie, po zainstalowaniu 7 muszę coś odinstalować związanego z grafiką... głupie pytanie :stuck_out_tongue:

chodzi mi o to czy sterowniki nie będą na siebie "nachodziły" ???

(Lufcik) #6

Zainstaluj stery do grafy i dźwięku. Ale jak znajdziesz pod swoją płytę główną to też nie zaszkodzi. Jeśli nie to trudno.

Nie rozumiem tego drugiego stwierdzenia. Przecież skoro chcesz instalować system, to co chcesz odinstalować skoro tam nic nie będzie.

(Zajczyk95) #7

o to mi chodzi :stuck_out_tongue:

skoro jakieś niby sterowniki są już wgrane w system czy nie muszę ich usuwać żeby sobie nie "przeszkadzały" :roll:

sam stwierdzam że to głupie pytanie ale wolę się upewnić :stuck_out_tongue:

(Lufcik) #8

System sobie sam wgra sterowniki bo jak wiadomo korzysta z Plug and Play. Ale w niczym to nie przeszkadza. Nie musisz sie martwić, że bądą sobie wzajemnie "przeszkadzały"

(Jerzy23k) #9

Ale ja jednak bym ściągnął wszystkie stery, bo może nie działać np. sieciówka. :idea: Owszem, instaluje Win 7 swoje stery, ale nie zawsze znajdzie jakikolwiek uniwersalny (może coś nie działać, jeżeli nie zainstalujesz sam). #-o A przy instalacji nowych sterowników stare są automatycznie usuwane.