Zmiana xp na vistę

(Zozol251) #1

Witam. Zastanawiam się na przeinstalowaniem systemu z Windows XP Home Edition na Vista Home Premium.

Mój sprzęt ( 1 gb ram , karta GF 8500gt ,CPU 2,8 MHZ ) . Czy te parametry dla visty nie są za niskie?

Zainstalowaną Vistę miałem odrazu przy nowo zakupionym komputerze , dopiero potem przeinstalowałem sobie system na xp. Teraz rozmyślam powrót do visty ale zdaję mi się że mój komputer jest na vistę troche przysłaby.CZytałem różne opinie i większość jest za systemem XP. Prosił bym o odpowiedź ( jeżeli wątek nie w temacie to przepraszam)

(niezDarek) #2

nie na pewno twoja konfiguracja nie jest za słaba na Viste, nawet bez żadnej optymalizacji, odchudzania będzie działać bardzo dobrze.

(sniper00) #3

dołóż kostkę 1Gb i będzie dobrze, koszt niewielki a zysk w wydajności znaczny....

(Godlike) #4

Dla samej "pustej" Visty komp moze i byl by ok ale chyba nie instaluje jej tylko poto zeby sie gapic i zachwycac jak to ona ladnie wyglad :expressionless:

Dokup co najmniej 1GB ramu, chociaż radził bym ze 2, i powinno to jakoś działać

(Zozol251) #5

tak , myślałem nad tym.ale narazie mój sprzęt podjęty jest umowie gwarancyjnej ... :? musze troche poczekać

(PiotrN72) #6

Jam mam laptopa hp 2 GB Ram, zintegrowana grafika, procesor 1,8 MHz i Vista Home Basic - wszystko działa sprawnie i bez zastrzeżeń.

Oczywiście nie mam areo (można bez tego przeżyć). Nie używam oczywiście komputera do gier. Główne zastosowanie to internet, czasami praca z dokumentami offica i dość często obróbka fotek (nieskomplikowana) oraz video (tworzenie filmów DVD oraz inne podstawowe edycje)

(sniper00) #7

komputer komputerowi nie równy... ostatnio miałem na handel fujitsu siemens z 1Gb i chodził lepiej niż mój firmowy eMachines z 2Gb, choć teoretycznie parametry mój miał lepsze... co nie zmienia faktu że dla komputera pamięci nigdy dośc... teraz DDR II są tanie, warto się zaopatrzyć zanim zupełnie zastąpią je DDR 3 i ceny będą rosły tak jak teraz ze starymi SDR`ami.......

(~~Freedom~~) #8

Fajnie.

Dorzucę swoje trzy grosze. Mam komputer HP Pavilion dv6640ew (AMD Turion x2 1,9Ghz, 2,5GB RAM DDRII, nVidia GeForce 8400M GS) i mogę powiedzieć, że Vista na moim komputerze śmiga jak rakieta. Jak miałem 1GB ramu to troszkę czasem przycinała, ale miałem dość dużo zainstalowanych i uruchomionych programów.

Jak koledzy powyżej radzili, dokup kość ramu (tak żeby było przynajmniej 2GB) i z Visty będziesz zadowolony.

(JNJN) #9

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Rmk) #10

Jak kompa używasz nie do gier to polecam Viste lub 7. Jak gry są dla ciebie priorytetem to polecam XP x64.

(niezDarek) #11

a właśnie że na win 7 chodzą lepiej gry niżeli na XP tym bardziej x64...

(abc*) #12

Powiem tak (wolno mi) mam XP i gdyby ktoś dawał mi 1000 zł plus Vistę za darmo to obraziłbym się na niego

na poważnie ,gdyż taka propozycja byłaby próbą wyczucia ,czy jestem idiotą.

(koleś git) #13

Toż to 95 na to nie wejdzie, chyba, że się mylę.

(Soren) #14

@abc*

No i wyszło by na to że jesteś albo idiotą albo strasznym hipokrytą bo jestem pewien że jakby ci ktoś system pod nos podsunął i sypnął groszem brałbyś to ze ślinotokiem...

ehh skąd się tacy hipokryci biorą.. w polsce jesteśmy...

(Hotshot2006) #15

Jemu zapewne chodziło o GHz..... A tak poza tym, sprzęt nie jest za słaby na Vistę ale nie zmieniaj, dobrze Ci radzę ja mam trochę lepszy od Twojego i zmieniłem.... WIELKI BŁĄD. Już wolę Windowsa Seven.

(Rmk) #16

Jak się nie znasz to się nie udzielaj. Ja mam kompa E8400 4,1GHz + 5GB ramu + RAID 0 x3 + HD4870 no i część gier chodzi tak samo pod XP, Vista, 7 a niektóre chodzą płynnie tylko na XP bo na Vista i 7 dostają czkawki i nie da się grać. Przykład ? Morrowind, Oblivion, GTA SA na XP w 1680x chodzą aż miło a na Vista i 7 miejscami nawet w 1280x, fps spada do 19 i nie da się grać. Więc widać gołym okiem że Vista i 7 to to samo, MS nawet nie poprawił systemu aby gry lepiej chodziły.