Zmiana xp na vistę

Witam. Zastanawiam się na przeinstalowaniem systemu z Windows XP Home Edition na Vista Home Premium.

Mój sprzęt ( 1 gb ram , karta GF 8500gt ,CPU 2,8 MHZ ) . Czy te parametry dla visty nie są za niskie?

Zainstalowaną Vistę miałem odrazu przy nowo zakupionym komputerze , dopiero potem przeinstalowałem sobie system na xp. Teraz rozmyślam powrót do visty ale zdaję mi się że mój komputer jest na vistę troche przysłaby.CZytałem różne opinie i większość jest za systemem XP. Prosił bym o odpowiedź ( jeżeli wątek nie w temacie to przepraszam)

nie na pewno twoja konfiguracja nie jest za słaba na Viste, nawet bez żadnej optymalizacji, odchudzania będzie działać bardzo dobrze.

dołóż kostkę 1Gb i będzie dobrze, koszt niewielki a zysk w wydajności znaczny…

Dla samej “pustej” Visty komp moze i byl by ok ale chyba nie instaluje jej tylko poto zeby sie gapic i zachwycac jak to ona ladnie wyglad :expressionless:

Dokup co najmniej 1GB ramu, chociaż radził bym ze 2, i powinno to jakoś działać

tak , myślałem nad tym.ale narazie mój sprzęt podjęty jest umowie gwarancyjnej … :? musze troche poczekać

Jam mam laptopa hp 2 GB Ram, zintegrowana grafika, procesor 1,8 MHz i Vista Home Basic - wszystko działa sprawnie i bez zastrzeżeń.

Oczywiście nie mam areo (można bez tego przeżyć). Nie używam oczywiście komputera do gier. Główne zastosowanie to internet, czasami praca z dokumentami offica i dość często obróbka fotek (nieskomplikowana) oraz video (tworzenie filmów DVD oraz inne podstawowe edycje)

komputer komputerowi nie równy… ostatnio miałem na handel fujitsu siemens z 1Gb i chodził lepiej niż mój firmowy eMachines z 2Gb, choć teoretycznie parametry mój miał lepsze… co nie zmienia faktu że dla komputera pamięci nigdy dośc… teraz DDR II są tanie, warto się zaopatrzyć zanim zupełnie zastąpią je DDR 3 i ceny będą rosły tak jak teraz ze starymi SDR`ami…

Fajnie.

Dorzucę swoje trzy grosze. Mam komputer HP Pavilion dv6640ew (AMD Turion x2 1,9Ghz, 2,5GB RAM DDRII, nVidia GeForce 8400M GS) i mogę powiedzieć, że Vista na moim komputerze śmiga jak rakieta. Jak miałem 1GB ramu to troszkę czasem przycinała, ale miałem dość dużo zainstalowanych i uruchomionych programów.

Jak koledzy powyżej radzili, dokup kość ramu (tak żeby było przynajmniej 2GB) i z Visty będziesz zadowolony.

Nie krzycz, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Jak kompa używasz nie do gier to polecam Viste lub 7. Jak gry są dla ciebie priorytetem to polecam XP x64.

a właśnie że na win 7 chodzą lepiej gry niżeli na XP tym bardziej x64…

Powiem tak (wolno mi) mam XP i gdyby ktoś dawał mi 1000 zł plus Vistę za darmo to obraziłbym się na niego

na poważnie ,gdyż taka propozycja byłaby próbą wyczucia ,czy jestem idiotą.

Toż to 95 na to nie wejdzie, chyba, że się mylę.

@abc*

No i wyszło by na to że jesteś albo idiotą albo strasznym hipokrytą bo jestem pewien że jakby ci ktoś system pod nos podsunął i sypnął groszem brałbyś to ze ślinotokiem…

ehh skąd się tacy hipokryci biorą… w polsce jesteśmy…

Jemu zapewne chodziło o GHz… A tak poza tym, sprzęt nie jest za słaby na Vistę ale nie zmieniaj, dobrze Ci radzę ja mam trochę lepszy od Twojego i zmieniłem… WIELKI BŁĄD. Już wolę Windowsa Seven.

Jak się nie znasz to się nie udzielaj. Ja mam kompa E8400 4,1GHz + 5GB ramu + RAID 0 x3 + HD4870 no i część gier chodzi tak samo pod XP, Vista, 7 a niektóre chodzą płynnie tylko na XP bo na Vista i 7 dostają czkawki i nie da się grać. Przykład ? Morrowind, Oblivion, GTA SA na XP w 1680x chodzą aż miło a na Vista i 7 miejscami nawet w 1280x, fps spada do 19 i nie da się grać. Więc widać gołym okiem że Vista i 7 to to samo, MS nawet nie poprawił systemu aby gry lepiej chodziły.