Zmiana xp na windows 7- partycje

Witam!

Mam na dysku D parę swoich śmieci i chciałbym sformatować komputer przechodząc z XP na WIN 7. Czy mogę tylko zformatować dysk C a z plikami na dysku D nic się nie stanie?

Może być zarówno kilka partycji, jak i kilka dysków.

Tak, bootujesz normalnie dvd z 7, czekasz aż załadują się pliki, klikasz dalej, zainstaluj teraz, czekasz aż instalator się uruchomi, zaznaczasz kwadracik, że akceptujesz licencję, wybierasz opcję niestandardowa(zaawansowane) klikasz dalej, zaznaczasz c, klikasz w opcje dysku(zaawansowane), klikasz w formatuj, dysk zacznie mielić chwilę, jak przestaniesz klikasz dalej i tyle. Reszta będzie się sama robić, tak więc na około 40 minut możesz odejść od kompa, bo o cd-key zostaniesz poproszony po instalacji.

Dodane 11.01.2011 (Wt) 13:25

A właśnie, zobacz sobie wcześniej jaki rozmiar ma c:. bo sevenowski program do partycjonowania nie nazywa partycji c:, d:,e:, tylko dysk 0 partycja 1, dysk 0 partycja 2 itd. MOżesz też spod XP nazwać partycję np. Windows i wtedy tą właściwą po etykiecie poznasz. Etykietę nadaje się poprzez cmd wpisując label i nazwa, np. label Windows

Ok zrobione. Wielkie dzięki:)

Tylko mam drugi problem. Nie jestem dobry w oprogramowaniach i potrzebuj sterowniki do plyty głownej ( Gigabyte GA-965P-S3) i karty graficznej ( NVIDIA GFORCE 7600GT ) bardzo prosiłbym o linki. Z góry dziękuje.

Grafa: http://www.nvidia.pl/object/win7-winvis … er-pl.html

Jaką masz rewizję mobo? 1.0, 3.3, czy jakąś inną? Jeżeli nie wiesz, możesz sprawdzić programem Aida64

kozak1, te sterowniki sa wbudowane w windows 7. Co najwyzej po zainstalowaniu windowsa sterowniki ktoryj brakuje sie dociagna z internetu razem z aktualizacjami automatycznie.

Nie wszystkie dociągają się przez Windows Update. Mnie np. sterownikw do skanera nie znalazł na Windows Update i musiałem sam ściągnąć i zainstalować…

Mi do drukarki i skanera sie same sciagnely, i do wszystkich czesci 3 komputerow… :slight_smile: