Zmiana z gtx 650 na radka R9 280X, bez sukcesu

  1. Wymiana karty z gtx na radka
  2. Odinstalowanie sterów nvidii
  3. Instalacja sterów do radka ze strony amd
  4. Fail, gry wywalają do pupitu (przy odpaleniu np. benchmarka, z komunikatem, że sterownik odzyskał sprawność)

Sterowniki już probowałem z różnych wersjach, i ze strony amd i ze strony saphire, niestety efekt jest ten sam. Stare sterowniki odinstalowałem programem DDU z trybu awaryjnego. Posiadam win 7 x64

Mam też zainstalowany Win 10 i tam zdaje się działa to ok. Steroniki dobierałem odpowiednie dla systemu.


Próbowałeś?

Czyli próbował.

Zmęczenie, nie doczytałem.

Tak jest, ddu było używane.

Zrób jeszcze tak. Mając ddu i sterowniki do Radeona. Wyłącz sieć na chwilę. Tryb awaryjny i ddu jako administrator. Upewnij się, że w ddu są wszystkie opcje do usuwania składników nvidia w tym expeience i amd z pci bus. Usuń najpierw wszystkie sterowniki NVIDIA ale nie uruchamiaj ponownie. Następnie AMD wszystkie i uruchom ponownie. Następnie wskocz do tryb uruchom normalnie windows, jeżeli odpali się w trybie awaryjnym. Zainstaluj sterowniki amd niestandardowa czysta, wybierz składniki do zainstalowania. Potem uruchom sieć. Następnie jeszcze sprawdź w menedżerze urządzeń czy jest magistrala pci lub zespół główny pci express. Jeżeli tak, to zaktulizuj z poziomu menadżera urządzeń, jeżeli znajdzie coś, pobierze odpowiednią wersję PCI Bus.

A ja bym poprosił o informacje o mocy zasilacza i model. GTX 650 ciągnie zdecydowanie mniej niż taki 280X. Zbyt słaby zasilacz to nie tylko BSOD czy Restart, ale również wywalanie się sterownika - przerabiałem na RX 480 wszystkie scenariusze od wywalania sterownika po restarty. W najgorszym przypadku karta uszkodzona.

Wymieniłem wcześniej wzmacniacz na 600W. Ten radek ma przycisk. Trzeba było go wcisnąć, żeby zaczęło wszystko dobrze trybić. To jest bodajże przycisk od Biosu?