Zmiana z windows 7 na viste

kupiłem komputer z vistą - nie było płyt instalacyjnych więc zgodnie ze wskazówkami zgrałem dysk na płyty. W tym roku zmieniłem oprogramowanie na windows 7 i tu zaczęły pojawiać się problemy np ze sterownikami, nic nie działa ani drukarka, ani nagrywarka CD-DVD, Jak szukam sterowników to znajduje komunikat ze 7 już je ma. Pytanie jak można w takiej sytuacji zmienić 7 na vistę. Czy płyty które posiadam wystarczą, Jaka jest tego procedura.

Wista nie jest idealna ale przynajmniej nie miałem takich problemów.

Pierwszy raz czytam o takim problemie z Windows 7, najwidoczniej źle szukałeś.

Do nagrywarek CD/DVD nie są potrzebne sterowniki, tylko odpowiedni program do nagrywania (np. CDburnerXP).

Do drukarek są systemowe sterowniki i działają dla większości drukarek, ew. podaj model drukarki to może ktoś znajdzie tutaj.

Jeżeli masz zrobione kopie partycji recovery systemu Windows Vista , który był pierwotnie zainstalowany przy zakupie komputera , to możesz bezproblemowo do tego systemu wrócić. Te płyty które masz powinny wystarczyć.

Jeśli wypaliłeś sobie płyty recovery to żaden klucz nie będzie Ci potrzebny. Wkładasz płytę numer 1 do napędu CD/DVD i restartujesz komputer. Jeśli nie ruchomi się aplikacja do przywracania systemu z płyty DVD to musisz zmienić kolejność bootowania systemu w BIOSie - ustaw CD/DVD jako pierwsze urządzenie. Potem klikasz tylko kilka razy [Dalej] i po kilkudziesięciu minutach masz system jak w nowym notebooku - od razu gotowy do używania z wszystkimi niezbędnymi sterownikami.

:roll: